Z życia przedszkola

Święta, Święta!
Grudzień w naszym przedszkolu był pełen atrakcji. Dużą przyjemnością było wspólne z opiekunami ubieranie choinek, które sprawiło, iż nastrój świąteczny zagościł u nas już w połowie miesiąca.
więcej

linia

Wizyta Św. Mikołaja w Iskierce
Dnia 5.XII.2014 r. przybył do naszego przedszkola św. Mikołaj. Był to gość na którego czekaliśmy przez cały rok. Odwiedził wszystkie grupy dzieci przynosząc nam wspaniałe prezenty.
więcej

linia

12 grudnia 2014 r.
Zawody Sportowe w Szkole Podstawowej nr 12
10. XII. 2014r. trzy najstarsze grupy z naszego przedszkola tj. V, VI i VII udały się do Szkoły Podstawowej nr 12 w Krakowie na "zawody mikołajkowe". Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych rywalizując między sobą.
więcej

linia

28 listopada 2014 r.
Andrzejki
Ten dzień był niespodzianką dla przedszkolaków. Gdy weszli do „Iskierki” powitały ich czarownice, sowy, czarne koty i sale zmienione nie do poznania.
więcej

linia

26 listopada 2014 r.
Zajęcia otwarte Metodą Dobrego Startu
"Dwa malutkie misie, chcą potańczyć dzisiaj." - to piosenka, która towarzyszyła dzieciom i rodzicom z grupy III podczas zajęć otwartych w dniu 26.11.2014. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w trakcie pracy Metodą Dobrego Startu.
więcej

linia

Pasowanie na przeszkolaka
I i II grupa to nasze urocze maluszki. Wraz z wychowawcami przygotowały miłą uroczystość dla rodziców - pasowanie na przedszkolaka.

Gdy goście zajęli miejsca, do sali wkroczyli dzielni i troszkę stremowani bohaterowie dnia. Recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, tańczyło - wspierały ich w tym dzieci starsze z zerówki. Występ zakończyło pokonanie toru przeszkód i pasowanie każdego maluszka na przedszkolaka przez panią Dyrektor.

Witamy nowych przedszkolaków w naszym gronie!

linia

25 listopada 2014 r.
Wizyta pana Majora w "Iskierce"
25 listopada nasze przedszkole odwiedził major Wojska Polskiego, żołnierz AK. Szacownego gościa przyjęły trzy najstarsze grupy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści na temat żołnierzy walczących podczas II wojny światowej.
więcej

linia

Święto Niepodległości w Domu Seniora
Dnia 25.XI.2014r. grupa VII udała się do Domu Seniora, aby przedstawić spektakl muzyczno-taneczny dotyczący Święta Niepodległości. Z wielkim wzruszeniem seniorzy wysłuchali pieśni patriotycznych, wierszy związanych z Odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.
więcej

linia

Dzień Niepodległości w przedszkolu
Z okazji Dnia Niepodległości wszystkie dzieci przedszkolne spotkały się na okolicznościowej akademii podczas, której wysłuchały przygotowanych wierszy i pieśni patriotycznych.
więcej

linia

Wieczór patriotyczny
Każdy człowiek należy do rodziny, do narodu, do społeczeństwa. Dlatego ważne są rocznice i święta o których należy nie tylko pamiętać, ale także w nich uczestniczyć i je przeżywać.
więcej

linia

Dzień Postaci z Bajek
Zabawa, dużo uśmiechów, moc radości - to właśnie te hasła królowały w naszym Przedszkolu w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. W salach i na korytarzach zaroiło się od Księżniczek, Rycerzy, Wróżek, Kotków i innych bajkowych postaci.
więcej

linia

Muzeum Narodowe w Sukiennicach gr. VII
Dnia 26.XI.2014 r. grupa VII udała się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach.
Po wysłuchaniu hejnału z wieży mariackiej znaleźliśmy się w murach,
które przepełnione są duchem przeszłości i historii naszego narodu.
więcej

linia

"Płynie Wisła płynie"
W naszym przedszkolu w listopadzie realizowany był projekt edukacyjny
pt: „Podróżujemy z biegiem Wisły” . Celem projektu było kształtowanie u dzieci postawy patriotycznej, zapoznanie z symbolami narodowymi, budzenie szacunku do kraju i jego obywateli.
więcej

linia

"Jesienne cudeńka" - rozdanie nagród
28 października dzieci z całego przedszkola zabrały się na ceremonii rozdania nagród
w konkursie "Jesienne Cudeńka". Tego dnia te z nich, które stworzyły wraz ze swoimi rodzicami najpiękniejszej prace prezentowane przed wejściem do naszego przedszkola, zostały nagrodzone przez Panią Dyrektor upominkami oraz dyplomami.
więcej

linia

Muzeum Inżynierii Miejskiej
22 i 29. października dzieci z grupy V i VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych p.t.: "Kochający Kamień", które odbyły się w Muzeum Inżynierii Miejskiej
w Krakowie. Przedszkolaki poznały właściwości magnesu oraz innych metali.
więcej

linia

Warsztaty w Muzeum Mehoffera
W październiku gr V uczestniczyła w warsztatach w Muzeum Mehoffera przy
ul. Krupniczej. Dzieci zwiedziły dom artysty i zapoznały się z jego dziełami.
Na obrazach wyszukiwały elementy przyrody, a potem rysowały je w swoich "zielnikach". Ze względu na deszczową pogodę nie udało się nam odpocząć w ogrodzie. Jego piękno i czar podziwialiśmy przez szybę. Postanowiliśmy powrócić tam na wiosnę, by poczuć zapach jaśminu i piwonii.

linia

ZOO
"Małpy skaczą niedościgle, małpy robią małpie figle..." - a co robią czterolatki w Krakowskim ZOO? Odwiedzają swojego pupila. Wykorzystując ostatnie ciepłe dni tej jesieni, pojechaliśmy sprawdzić, czy ocelot dobrze się ma, czy niczego mu nie brakuje.
więcej

linia

Przyjęcie
Czy świętować można tylko w urodziny? Oczywiście że nie. Przekonała się o tym III grupa czterolatków, którą na przyjęcie zaprosił jeden z kolegów. Wojtuś przygotował wraz z mamą ciasto oraz kolorową galaretkę i z ogromną radością pełnił rolę gospodarza na przedszkolnym przyjęciu. Nasz kolega sprawił nam bardzo miłą niespodziankę.
więcej

linia

Podziemia Rynku Krakowskiego
Dnia 15.X.2014 r. grupa VII odbyła fascynującą podróż w czasie. Odwiedziliśmy podziemia Rynku Krakowskiego. Przemiła pani przewodnik spotkała się z nami na płycie Rynku i sprowadziła nas schodami, aż 5 metrów pod ziemię. Wtedy nagle cofnął się czas o stulecia.
więcej

linia

Warsztaty ceramiczne
Na ten dzień maluszki z grupy pierwszej czekały z niecierpliwością. 15 października
do przedszkola przyszli rodzice i w raz z dziećmi uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Wszystkie buzie były roześmiane, a rączki wybrudzone gliną.
Powstały wspaniałe prace! Gratulujemy!
więcej

linia

Dzień muzyki
To był wspaniały dzień! 1.10.2014 przybyli do nas goście z różnymi instrumentami muzycznymi. Zagrali dla dzieci koncert p.t. „Kraina smutku i radości”. 
Zaprezentowali także możliwości oddziaływania muzyki na nastroje;
dzieci brały aktywny udział w spotkaniu uczestnicząc w zabawach ruchowych
i plastycznych inspirowanych dźwiękami muzycznymi.
więcej

linia

Robotyka
Raz w tygodniu w przedszkolu odbywają się warsztaty z robotyki. Najstarsze dzieci mają okazję budować i konstruować budowle z klocków przy pomocy komputera. Rozwijają przez to umiejętności sensoryczno-motoryczne. Nad wszystkim czuwają specjaliści z dziedziny robotyki.
więcej

linia

Pierwszy dzień jesieni
24 września przyszła do „Iskierki” Pani Jesień. Opowiedziała dzieciom o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie gdy lato odchodzi I następuje czas zbierania żołędzi,
liści i grzybów.
więcej

linia

Światowy Dzień Przedszkolaka
Uroczystością, której nie mogło zabraknąć w „Iskierce” był obchodzony wśród naszych podopiecznych światowy Dzień Przedszkolaka. Dzieci przygotowywały w swoich salach okolicznościowe medale, następnie w grupach wychodziły na podwórko, gdzie czekało na nich wiele zabaw i atrakcji. Uśmiechu nie zabrakło!
więcej

linia

Jesienne cudeńka
Tradycją naszego przedszkola jest konkurs „Jesienne Cudeńka”. Wspaniałe prace przygotowują dzieci wraz rodzicami. W tym roku pomysły były doskonałe.
Każdy wchodzący do „Iskierki” podziwiał pomysłowość i przepiękne wykonanie prac.
Dziękujemy za liczny udział!
więcej

linia

Pierwsze dni w przedszkolu
Wrzesień to czas, gdy niektóre dzieci wracają do przedszkola po przerwie wakacyjnej,
a dla maluszków to pierwsza styczność z nowym miejscem.
Dzieci szybko się aklimatyzują czego dowodem jest uśmiech na ich twarzach podczas wspólnych zajęć i zabaw.
więcej

linia

7 czerwca 2014 r.
Piknik Rodzinny w Iskierce
Tradycją naszego przedszkola jest doroczne spotkanie z okazji Dnia Rodziny, na któro zaproszone są wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami, absolwenci i przyjaciele Iskierki.  W tym roku nasz ogród zamienił się w prawdziwe miasteczko atrakcji – były kucyki, kolorowe dmuchańce, przejażdżki „mini” samochodami,  klauni oraz kuglarze.
więcej

linia

30 maja 2014 r.
Bo wszystkie dzieci nasze są… Bajkowy Dzień Dziecka
Dzień Dziecka dla naszych pociech jest zawsze czymś naprawdę wyjątkowym. Aby go uczcić jak należy, zaprosiliśmy naszych milusińskich do Bajkowej Krainy. Każdy mógł przebrać się za swojego ulubionego bajkowego bohatera.
więcej

linia

28 maja 2014 r.
Wizyta w domu Józefa Mehoffera
Grupa VI odwiedziła bardzo ciekawe miejsce w centrum miasta... To dom artysty Józefa Mehoffera. W stylowych wnętrzach bardzo się nam podobało. Pani przewodnik ciekawie opowiadała, zwracała uwagę na roślinne i zwierzęce motywy na obrazach.
więcej

linia

16 maja 2014 r.
Mamo, Tato kocham Was!
Wraz z nadejściem maja w naszym przedszkolu rozpoczęły się przygotowania
do bardzo ważnego święta – Dnia Mamy i Taty. W każdej grupie rozbrzmiewały piosenki i wierszyki dla kochanych Rodziców.
więcej

linia

15 maja 2014 r.
"Dwie wieże i Stańczyk"
Przedszkolaki z grupy IV wybrały się z wizytą do Domu Matejki w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których poznały legendę o Dwóch Wieżach z Kościoła Mariackiego i dowiedziały się kim jest Stańczyk.
więcej

linia

14 maja 2014 r.
Festiwal piosenki dziecięcej - misiowe przeboje
Jak co roku w maju w przedszkolu odbył się FESTWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ. Tym razem tematem imprezy były MISIOWE PRZEBOJE. Wszystkie dzieci przygotowały piosenki, z którymi wystąpiły przed Jury złożonym z Pani Dyrektor oraz zaproszonych rodziców.
więcej

linia

12 maja 2014 r.
"Muzyczne akrobacje" - koncert w Filharmonii
Grupa VII kolejny raz miała okazję spotkać się z Dziadkiem Rytmusem, Babcią Melodia i Kuzynką Klawiaturką. Tym razem Dziadek postanowił spełnić swoje wielkie marzenie i mianował się... Dyrektorem Cyrku. Babcia Melodia wyjątkowo nie starała się zmienić planów Dziadka, wręcz przeciwnie! Zachwycona tym pomysłem zaprosiła do wspólnej podróży Kuzynkę Klawiaturkę.  Podczas przedstawienia mogliśmy podziwiać występy różnych muzyków, a nawet akrobatów, którzy chcieli dołączyć do trupy cyrkowej. Duża dawka humoru oraz wesołe dźwięki muzyki wprawiły nas wszystkich w dobry nastrój.

linia

7 maja 2014 r.
"Z wizytą u OCELOTA" - warsztaty w Krakowskim ZOO
Starszaki z Iskierki spędziły niezapomniane przedpołudnie z mieszkańcami Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Odwiedziliśmy wielkie koty, foki, słonie, zebry, wydry, flamingi, pelikany, puchacze, wilki i wiele, wiele innych. Karmiliśmy również zwierzęta w mini ZOO.
więcej

linia

23 kwietnia 2014 r.
Podróżujemy z Pyzą - spektakle w Teatrze Ludowym
W kwietniu przedszkolaki z Iskierki spotkały się z rozśpiewaną Pyzą, która zabrała nas w niezwykłą podróż. Młodsze grupy zwiedzały Polskę podczas spektaklu "Pyza na polskich dróżkach", zaś starszaki wybrały się do Stanów Zjednoczonych na przedstawienie "Pyza za Wielką Wodą". Wszystkie dzieci z wypiekami na twarzach śledziły przedziwne przygody rezolutnej Pyzy. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały prawdziwy zachwyt.

linia

22 kwietnia 2014 r.
Dzień Ziemi
Starsze przedszkolaki razem ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na Błonia Krakowskie, gdzie wspólnie w symboliczny sposób, w rękawiczkach zbierały wyrzucone na trawę papierki.
więcej

linia

18 kwietnia 2014 r.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Gdy nadchodzą Święta staramy się szczególnie myśleć o naszych bliskich. Podczas śniadania Wielkanocnego będziemy składać sobie życzenia i czytać te, które dostaliśmy pocztą. Piękna jest tradycja wysyłania życzeń, również i my pragniemy ją kultywować w Iskierce.
więcej

linia

17 kwietnia 2014 r.
W krainie książek - wizyta w bibliotece
Grupa maluchów odwiedziła Bibliotekę Miejską przy ulicy Królewskiej.
Na warsztatach dowiedzieliśmy się, w jaki sposób katalogowane są książki, co należy zrobić by wypożyczyć upragnioną książkę oraz jak należy się z nią obchodzić.
Dzięki uprzejmości pani bibliotekarki każdy mógł stanąć za ladą i zeskanować
kod kreskowy z karty bibliotecznej.
więcej

linia

16 kwietnia 2014 r.
"Baśnie i legendy" - wizyta w bibliotece
Grupa V miała okazję odwiedzić Główna Bibliotekę Miejska w Krakowie
przy ul. Rajskiej. Podczas wizyty każdy mógł pospacerować pomiędzy regałami
z książkami i zobaczyć jak można wypożyczyć ulubioną bajkę.

Podczas warsztatów mogliśmy wysłuchać historii powstania książki oraz baśni o "Księżniczce na ziarnku grochu" i legendy "O Smoku Wawelskim". Wizytę w bibliotece zakończyliśmy w sali zabaw. To był naprawdę mile spędzony czas!

linia

2 kwietnia 2014 r.
Dzień Książki Dziecięcej
2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej. Do tego dnia zaczęliśmy przygotowania już tydzień wcześniej. Rodzice z wszystkich grup przynosili dziecięce książeczki - przeczytane, ale w dobrym stanie i zostawiali u pań w swoich grupach.
więcej

linia

25-27 marca 2014 r.
"Stoi na stacji lokomotywa." - Biesiada Literacka "Julian Tuwim - Dzieciom”
Przez trzy dni przedszkolaki mogły przenieść się w świat poezji Juliana Tuwima. Mogliśmy słuchać i "bawić się" z wierszami Klasyka. Już każdy wie, co wiezie "Lokomotywa", jak wyrwać "Rzepkę" lub naprawić potłuczone "Abecadło". Bardzo emocjonującym momentem był Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Tuwim - Dzieciom", w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup.
więcej

linia

24 marca 2014 r.
Przygoda z kropelką - Dzień wody
Z okazji Światowego Dnia Wody wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach. Pani kropelka zaprosiła przedszkolaków do swojego laboratorium, gdzie mogły uczestniczyć w zabawach badawczych oraz doświadczeniach. Dzieci miały okazję poznać właściwości wody oraz przekonać się o jej znaczeniu dla życia wszystkich roślin i zwierząt.
więcej

linia

21 marca 2014 r.
Powitanie Wiosny
"Przyszła wiosna piękna i radosna
Przyszła Wiosna kwiaty nam przyniosła
Ptaki latają, gniazda szukają
Wiosna, Wiosna już!"

Takimi słowami Dzieci przywitały długo wyczekiwanego Gościa - Panią Wiosnę.

więcej

linia

"Kolorowe i pachnące" - ogródeczek grupy VI
Jeśli ktoś chciał w pierwszych dniach marca poczuć prawdziwą wiosnę - koniecznie zatrzymywał się przy terenie, którym opiekuje się grupa VI. Pierwiosnki - ceglaste, żółte, kremowe, krokusy - fioletowe, żółte, białe, kiełkujące żonkile i tulipany!
więcej

linia

19 marca 2014 r.
Wiosna tuż tuż... "Kartka z kalendarza"
Świergot ptaków, brzęczenie owadów, szum strumyczka, kapanie deszczu - te i inne odgłosy budzącej się wiosny mieliśmy okazję usłyszeć w kolorowej audycji muzycznej. Każda grupa mogła choć na chwile poczuć się jak na prawdziwej łące!
więcej

linia

12 marca 2014 r.
"Jak powstają ubrania?" - Wizyta w Muzeum Narodowym
Dlaczego noszono siwe peruki? Dlaczego mężczyźni chodzili w pończochach? Dlaczego gorset był niezdrowy? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci z grupy VII podczas warsztatów w Muzeum Narodowym.
więcej

linia

28 lutego 2014 r.
Fizyka dla smyka
Grupa VII została zaproszona na warsztaty ,,Fizyka dla smyka'', które odbywały sie na wydziale Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego. Dzieci chętnie zasiadły w studenckich ławkach i z uwagą przyglądały się otaczającym je przedmiotom.
więcej

linia

21 lutego 2014 r.
Bal karnawałowy
Tydzień po zakończeniu ferii zimowych czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka - bal karnawałowy. Przygotowania zaczęły się już od rana. Przebieranie, makijaż, czesanie, słowem wszystko, aby stroje wyglądały idealnie.
więcej

linia

3-16 lutego 2014 r.
Ferie na wesoło
Po pracowitym semestrze naszedł czas zasłużonego odpoczynku podczas ferii zimowych. W naszym przedszkolu nie zabrakło zabaw i atrakcji - codziennie odbywały się ciekawe zajęcia i spotkania. Przepiękna pogoda w pierwszym tygodniu sprzyjała codziennym wyjściom na spacery lub zabawom w naszym ogrodzie.
więcej

linia

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Dziadka i Babci zawsze wzbudzał wiele emocji zwłaszcza u najmłodszych dzieci. Już od kilku dni wszystkie dzieci przygotowywały się do przyjęcia ważnych gości – przygotowywały upominki i życzenia.
więcej

linia

20-24 stycznia 2014 r.
„Idzie zima a ja domku nie mam”

W dniach 20 – 24 stycznia 2014 w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję na rzecz zwierząt ze schroniska. Zebraliśmy niezbędne artykuły, które pomogą bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę. Jak zwykle, dzięki ogromnej wrażliwości rodziców i dzieci, mogliśmy pomóc bezdomnym czworonogom.

Z całego serca dziękujemy!

linia

"AGH junior" - niezwykłe eksperymenty oglądamy, swoją wiedzę pogłębiamy!
Czy można wbić gwoździa bananem? Hmm... Jak to możliwe? Dzieci z grupy VI wiedzą już, że to nie problem, o ile zanurzymy owoc w ciekłym azocie... Tego oraz wielu innych ciekawostek przedszkolaki dowiedziały się podczas pokazu z ciekłym azotem w roli głównej, zorganizowanym przez Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie w ramach projektu "AGH JUNIOR".
więcej

linia

"Anioł, Aniołek, Aniołeczek...''

"Anioł, Aniołek, Aniołeczek...'' pod takim tytułem odbył się tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy w naszym przedszkolu. Założeniem przedsięwzięcia było nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni, inwencji twórczej ale przede wszystkim stworzenie sytuacji, w której dzieci z rodzicami wspólnie pracują i przy tym dobrze się bawią. ,,Iskierkę'' odwiedziło aż 51 aniołów, a każdy kolejny coraz większy i ładniejszy.

Pojawiło się wiele aniołów niezwykłej urody, wykonanych różnymi technikami i z różnych materiałów. Były anioły ze styropianu, butelek, bibuły, wstążek, sznurka...

Trudno było wybrać zwycięzców. Dlatego każdy uczestnik został nagrodzony. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

linia

15 stycznia 2014 r.
Pokaz sterowanych robotów
Dnia 15 stycznia grupa VII została zaproszona na bardzo ciekawy pokaz. Organizatorem była mama Kubusia oraz studenci z Instytutu Techniki UP.
W jednej z sal Uniwersytetu odbył się pokaz sterowanych robotów.
więcej

linia

Cicha Noc, Święta noc...
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Tradycja naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowane przez przedszkolaków pod opieką nauczycieli. Również i w tym roku grupy IV i V wystawiły "Jasełka bożonarodzeniowe".
więcej

linia

Budujemy Szopkę Krakowską - ciąg dalsz
4 grudnia grupa VII zjawiła się na Rynku Głównym w Krakowie by z dumą reprezentować "Iskierkę" w "Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Krakowską" organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
więcej

linia

6 grudnia 2013 r.
Mój Kochany Mikołaju, cały rok czekałem!
6 grudnia każde dziecko weszło do przedszkola z ogromnym uśmiechem. Każdy już od tygonia przygotowywał się na przyjście bardzo ważnego gościa - ćwiczyliśmy piosenki i wierszyki na powitanie Mikołaja, a nawet staraliśmy się być bardzo grzeczni.
więcej

linia

30 listopada 2013 r.
Hokus pokus Abrakadabra! Zabawa Andrzejkowa w Iskierce
Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć
i poznawać swoją przyszłość. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki
z „Iskierki”.
W ten magiczny dzień w przedszkolu zjawiły się wróżki, które zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy.
więcej

linia

25 listopada 2013 r.
Warsztaty z ratownictwa medycznego
Jak pomóc kiedy ktoś się skaleczy? Kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc? Do czego służy koc? Na te i inne pytania odpowiadali nam nasi goście - prawdziwi ratownicy medyczni, którzy odwiedzi nasze przedszkole.
więcej

linia

Warsztaty szopkarskie
Grupa VII miała okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach w Muzeum Historii Krakowa. Przez cztery tygodnie budowaliśmy prawdziwą szopkę krakowską. Podczas pierwszego spotkania wysłuchaliśmy informacji o tradycji budowania szopek krakowskich oraz mogliśmy podziwiać prawdziwe egzemplarze wykonane przez prawdziwych szopkarzy.
więcej

linia

20 listopada 2013 r.
"Świat kolorów" - Warsztaty w Muzeum Inżynierii Miejskiej
W listopadzie uczestniczyliśmy w warsztatach ,,Kształty i kolory ,, w Muzeum Inżynierii. Zobaczyliśmy nietypowe zabawki np. samochód z kwadratowymi i trójkątnymi kołami. Ciekawa była również winda napędzana kołem chomika. Muzeum gromadzi również historyczne obiekty techniki.
więcej

linia

Dogoterapia w Iskierce
Od listopada w "Iskierce" odwiedza nas wyjątkowy gość. Ma cztery łapy, białą sierść i mokry nosek! Tym gościem jest ukochany przez wszystkie dzieci piesek. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z psiakiem, gdyż przynoszą one wiele radości i zabawy.
więcej

linia

13 listopada 2013 r.
Pasowanie na Przedszkolaka
"Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę." Z tą piosenką na ustach dumnym krokiem do sali pełnej podekscytowanych rodziców wkroczyła grupa maluchów, aby wziąć udział w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka.
więcej

linia

8 listopada 2013 r.
Wieczór Patriotyczny
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W związku z tą uroczystością dzieci z grupy VI przygotowały przedstawienie, dzięki któremu na nowo odżyły w nas wspomnienia minionych lat.
więcej

linia

6 listopada 2013 r.
Wizyta w Akademii Górniczo-Hutniczej
Grupa VI została zaproszona na zajęcia przygotowane przez pracowników AGH. Zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Historii i Techniki AGH. Stara maszyna do szycia, centrala telefoniczna, adapter, komputer rozmiaru szafy zrobił na nas ogromne wrażenie. A co bardzo ważne - niektórych eksponatów można było dotykać.
więcej

linia

5 listopada 2013 r.
Dzień Postaci z Bajek
Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki. Czy byli to bohaterowie baśni, opowiadań czy kreskówek - każdy z nich ma swoje święto 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. W Iskierce ten dzień również był wyjątkowy!
więcej

linia

30 października 2013 r.
"Jak powstały ubrania?" - wizyta w Muzeum Narodowym
Grupa VI wybrała się do Muzeum Narodowego na warsztaty zatytułowane "jak postają ubrania - historia mody". W salach muzealnych przenieśliśmy się w czasie o kilkaset lat. Męski strój, haftowany w kwiaty, suknia z obręczami, ozdobny gorset, peruka...
więcej

linia

28 października 2013 r.
Odwiedzamy szkoły
Przedszkolaki, które wkrótce będą wybierać się do szkoły, systematycznie odwiedzają pobliskie placówki by przekonać się jak wygląda dzień pierwszoklasisty. Tym razem wybraliśmy się na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem w Szkole Podstawowej nr 5.
więcej

linia

21-25 października 2013 r.
Poznajemy nasz kraj - projekt edukacyjny
"Podróżujemy z biegiem Wisły"
W czwartym tygodniu października wszystkie przedszkolaki wyruszyły w prawdziwą podróż po naszym kraju. Głównym celem projektu jest budzenie u dzieci świadomości narodowej, poznanie symboli narodowych oraz zdobycie wiedzy o naszym kraju i jego ważnym miastach.
więcej

linia

W ogródeczku Grupy VI
Nasz ogródeczek dostarcza nam wiele radości. Rok temu zasadziliśmy w nim cebulki
- na wiosnę nasz ogródeczek był pełen krokusów i tulipanów. Dzięki Mamie Mateusza
i w tym roku również każdy sam zasadził cebulkę - życzyliśmy im dobrych, zimowych snów.
więcej

linia

Konkurs "Jesienne cudeńka"
Tradycją naszego przedszkola jest odbywający się na początku jesień konkurs dla dzieci i rodziców. Inspiracją dla prac plastycznych są dary jesieni. Co można z nich wyczarować?
więcej

linia

23 października 2013 r.
Wizyta w Muzeum w Sukiennicach
Grupa V miała okazję uczestniczyć w warsztatach  „Namaluj mi bajkę – legendy i mity w obrazkach”. Oglądaliśmy dzieła wybitnych malarzy i podziwialiśmy ich talent. Odnajdywaliśmy ukryte wśród obrazków przedmioty.
więcej

linia

16 października 2013 r.
Warsztaty ceramiczne
Mam dwie raczki, rączki dwie zrobię nimi to co chcę!  Takie hasło towarzyszyło nam przez cały dzień gdyż w przedszkolu odbywały się WARSZTATY CERAMICZNE.
więcej

linia

11 października 2013 r.
Wizyta w Filharmonii Krakowskiej

Grupa IV miała okazje rozwiązać niezwykła zagadkę. Dzieci wybrały się na koncert
w Filharmonii Krakowskiej pt. „Gdzie jest muzyka? – na ulicach Krakowa”.
Razem z Babcia Melodią szukaliśmy muzyki spacerując po naszym mieście.

więcej

linia

2 września 2013 r.
Witaj Przedszkole!

Dziś przedszkole wita nas,
na zabawę nadszedł czas.
Prawą rękę już dajemy
bo przywitać się dziś chcemy.

Wrzesień to miesiąc, kiedy w przedszkolu pojawiają się roześmiane twarze dzieci.
W "Iskierce" rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Będzie to dla nas czas zabawy
i nauki. Rodzicom życzymy na ten rok owocnej i miłej współpracy, a dzieciom wakacyjnego słońca na twarzach przez cały rok.

linia

Archiwum

© Przedszkole Iskierka

Webdesign Stakra