Z życia przedszkola

25-27 marca 2014 r.
"Stoi na stacji lokomotywa." - Biesiada Literacka "Julian Tuwim - Dzieciom”
Przez trzy dni przedszkolaki mogły przenieść się w świat poezji Juliana Tuwima. Mogliśmy słuchać i "bawić się" z wierszami Klasyka. Już każdy wie, co wiezie "Lokomotywa", jak wyrwać "Rzepkę" lub naprawić potłuczone "Abecadło". Bardzo emocjonującym momentem był Przedszkolny Konkurs Recytatorski "Tuwim - Dzieciom", w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup.
więcej

linia

24 marca 2014 r.
Przygoda z kropelką - Dzień wody
Z okazji Światowego Dnia Wody wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach. Pani kropelka zaprosiła przedszkolaków do swojego laboratorium, gdzie mogły uczestniczyć w zabawach badawczych oraz doświadczeniach. Dzieci miały okazję poznać właściwości wody oraz przekonać się o jej znaczeniu dla życia wszystkich roślin i zwierząt.
więcej

linia

21 marca 2014 r.
Powitanie Wiosny
"Przyszła wiosna piękna i radosna
Przyszła Wiosna kwiaty nam przyniosła
Ptaki latają, gniazda szukają
Wiosna, Wiosna już!"

Takimi słowami Dzieci przywitały długo wyczekiwanego Gościa - Panią Wiosnę.

więcej

linia

"Kolorowe i pachnące" - ogródeczek grupy VI
Jeśli ktoś chciał w pierwszych dniach marca poczuć prawdziwą wiosnę - koniecznie zatrzymywał się przy terenie, którym opiekuje się grupa VI. Pierwiosnki - ceglaste, żółte, kremowe, krokusy - fioletowe, żółte, białe, kiełkujące żonkile i tulipany!
więcej

linia

19 marca 2014 r.
Wiosna tuż tuż... "Kartka z kalendarza"
Świergot ptaków, brzęczenie owadów, szum strumyczka, kapanie deszczu - te i inne odgłosy budzącej się wiosny mieliśmy okazję usłyszeć w kolorowej audycji muzycznej. Każda grupa mogła choć na chwile poczuć się jak na prawdziwej łące!
więcej

linia

12 marca 2014 r.
"Jak powstają ubrania?" - Wizyta w Muzeum Narodowym
Dlaczego noszono siwe peruki? Dlaczego mężczyźni chodzili w pończochach? Dlaczego gorset był niezdrowy? Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci z grupy VII podczas warsztatów w Muzeum Narodowym.
więcej

linia

28 lutego 2014 r.
Fizyka dla smyka
Grupa VII została zaproszona na warsztaty ,,Fizyka dla smyka'', które odbywały sie na wydziale Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego. Dzieci chętnie zasiadły w studenckich ławkach i z uwagą przyglądały się otaczającym je przedmiotom.
więcej

linia

21 lutego 2014 r.
Bal karnawałowy
Tydzień po zakończeniu ferii zimowych czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka - bal karnawałowy. Przygotowania zaczęły się już od rana. Przebieranie, makijaż, czesanie, słowem wszystko, aby stroje wyglądały idealnie.
więcej

linia

3-16 lutego 2014 r.
Ferie na wesoło
Po pracowitym semestrze naszedł czas zasłużonego odpoczynku podczas ferii zimowych. W naszym przedszkolu nie zabrakło zabaw i atrakcji - codziennie odbywały się ciekawe zajęcia i spotkania. Przepiękna pogoda w pierwszym tygodniu sprzyjała codziennym wyjściom na spacery lub zabawom w naszym ogrodzie.
więcej

linia

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Dziadka i Babci zawsze wzbudzał wiele emocji zwłaszcza u najmłodszych dzieci. Już od kilku dni wszystkie dzieci przygotowywały się do przyjęcia ważnych gości – przygotowywały upominki i życzenia.
więcej

linia

20-24 stycznia 2014 r.
„Idzie zima a ja domku nie mam”

W dniach 20 – 24 stycznia 2014 w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję na rzecz zwierząt ze schroniska. Zebraliśmy niezbędne artykuły, które pomogą bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę. Jak zwykle, dzięki ogromnej wrażliwości rodziców i dzieci, mogliśmy pomóc bezdomnym czworonogom.

Z całego serca dziękujemy!

linia

"AGH junior" - niezwykłe eksperymenty oglądamy, swoją wiedzę pogłębiamy!
Czy można wbić gwoździa bananem? Hmm... Jak to możliwe? Dzieci z grupy VI wiedzą już, że to nie problem, o ile zanurzymy owoc w ciekłym azocie... Tego oraz wielu innych ciekawostek przedszkolaki dowiedziały się podczas pokazu z ciekłym azotem w roli głównej, zorganizowanym przez Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie w ramach projektu "AGH JUNIOR".
więcej

linia

"Anioł, Aniołek, Aniołeczek...''

"Anioł, Aniołek, Aniołeczek...'' pod takim tytułem odbył się tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy w naszym przedszkolu. Założeniem przedsięwzięcia było nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni, inwencji twórczej ale przede wszystkim stworzenie sytuacji, w której dzieci z rodzicami wspólnie pracują i przy tym dobrze się bawią. ,,Iskierkę'' odwiedziło aż 51 aniołów, a każdy kolejny coraz większy i ładniejszy.

Pojawiło się wiele aniołów niezwykłej urody, wykonanych różnymi technikami i z różnych materiałów. Były anioły ze styropianu, butelek, bibuły, wstążek, sznurka...

Trudno było wybrać zwycięzców. Dlatego każdy uczestnik został nagrodzony. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

linia

15 stycznia 2014 r.
Pokaz sterowanych robotów
Dnia 15 stycznia grupa VII została zaproszona na bardzo ciekawy pokaz. Organizatorem była mama Kubusia oraz studenci z Instytutu Techniki UP.
W jednej z sal Uniwersytetu odbył się pokaz sterowanych robotów.
więcej

linia

Cicha Noc, Święta noc...
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Tradycja naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowane przez przedszkolaków pod opieką nauczycieli. Również i w tym roku grupy IV i V wystawiły "Jasełka bożonarodzeniowe".
więcej

linia

Budujemy Szopkę Krakowską - ciąg dalsz
4 grudnia grupa VII zjawiła się na Rynku Głównym w Krakowie by z dumą reprezentować "Iskierkę" w "Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Krakowską" organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
więcej

linia

6 grudnia 2013 r.
Mój Kochany Mikołaju, cały rok czekałem!
6 grudnia każde dziecko weszło do przedszkola z ogromnym uśmiechem. Każdy już od tygonia przygotowywał się na przyjście bardzo ważnego gościa - ćwiczyliśmy piosenki i wierszyki na powitanie Mikołaja, a nawet staraliśmy się być bardzo grzeczni.
więcej

linia

30 listopada 2013 r.
Hokus pokus Abrakadabra! Zabawa Andrzejkowa w Iskierce
Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć
i poznawać swoją przyszłość. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki
z „Iskierki”.
W ten magiczny dzień w przedszkolu zjawiły się wróżki, które zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy.
więcej

linia

25 listopada 2013 r.
Warsztaty z ratownictwa medycznego
Jak pomóc kiedy ktoś się skaleczy? Kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc? Do czego służy koc? Na te i inne pytania odpowiadali nam nasi goście - prawdziwi ratownicy medyczni, którzy odwiedzi nasze przedszkole.
więcej

linia

Warsztaty szopkarskie
Grupa VII miała okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach w Muzeum Historii Krakowa. Przez cztery tygodnie budowaliśmy prawdziwą szopkę krakowską. Podczas pierwszego spotkania wysłuchaliśmy informacji o tradycji budowania szopek krakowskich oraz mogliśmy podziwiać prawdziwe egzemplarze wykonane przez prawdziwych szopkarzy.
więcej

linia

20 listopada 2013 r.
"Świat kolorów" - Warsztaty w Muzeum Inżynierii Miejskiej
W listopadzie uczestniczyliśmy w warsztatach ,,Kształty i kolory ,, w Muzeum Inżynierii. Zobaczyliśmy nietypowe zabawki np. samochód z kwadratowymi i trójkątnymi kołami. Ciekawa była również winda napędzana kołem chomika. Muzeum gromadzi również historyczne obiekty techniki.
więcej

linia

Dogoterapia w Iskierce
Od listopada w "Iskierce" odwiedza nas wyjątkowy gość. Ma cztery łapy, białą sierść i mokry nosek! Tym gościem jest ukochany przez wszystkie dzieci piesek. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z psiakiem, gdyż przynoszą one wiele radości i zabawy.
więcej

linia

13 listopada 2013 r.
Pasowanie na Przedszkolaka
"Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę." Z tą piosenką na ustach dumnym krokiem do sali pełnej podekscytowanych rodziców wkroczyła grupa maluchów, aby wziąć udział w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka.
więcej

linia

8 listopada 2013 r.
Wieczór Patriotyczny
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W związku z tą uroczystością dzieci z grupy VI przygotowały przedstawienie, dzięki któremu na nowo odżyły w nas wspomnienia minionych lat.
więcej

linia

6 listopada 2013 r.
Wizyta w Akademii Górniczo-Hutniczej
Grupa VI została zaproszona na zajęcia przygotowane przez pracowników AGH. Zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Historii i Techniki AGH. Stara maszyna do szycia, centrala telefoniczna, adapter, komputer rozmiaru szafy zrobił na nas ogromne wrażenie. A co bardzo ważne - niektórych eksponatów można było dotykać.
więcej

linia

5 listopada 2013 r.
Dzień Postaci z Bajek
Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki. Czy byli to bohaterowie baśni, opowiadań czy kreskówek - każdy z nich ma swoje święto 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. W Iskierce ten dzień również był wyjątkowy!
więcej

linia

30 października 2013 r.
"Jak powstały ubrania?" - wizyta w Muzeum Narodowym
Grupa VI wybrała się do Muzeum Narodowego na warsztaty zatytułowane "jak postają ubrania - historia mody". W salach muzealnych przenieśliśmy się w czasie o kilkaset lat. Męski strój, haftowany w kwiaty, suknia z obręczami, ozdobny gorset, peruka...
więcej

linia

28 października 2013 r.
Odwiedzamy szkoły
Przedszkolaki, które wkrótce będą wybierać się do szkoły, systematycznie odwiedzają pobliskie placówki by przekonać się jak wygląda dzień pierwszoklasisty. Tym razem wybraliśmy się na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem w Szkole Podstawowej nr 5.
więcej

linia

21-25 października 2013 r.
Poznajemy nasz kraj - projekt edukacyjny
"Podróżujemy z biegiem Wisły"
W czwartym tygodniu października wszystkie przedszkolaki wyruszyły w prawdziwą podróż po naszym kraju. Głównym celem projektu jest budzenie u dzieci świadomości narodowej, poznanie symboli narodowych oraz zdobycie wiedzy o naszym kraju i jego ważnym miastach.
więcej

linia

W ogródeczku Grupy VI
Nasz ogródeczek dostarcza nam wiele radości. Rok temu zasadziliśmy w nim cebulki
- na wiosnę nasz ogródeczek był pełen krokusów i tulipanów. Dzięki Mamie Mateusza
i w tym roku również każdy sam zasadził cebulkę - życzyliśmy im dobrych, zimowych snów.
więcej

linia

Konkurs "Jesienne cudeńka"
Tradycją naszego przedszkola jest odbywający się na początku jesień konkurs dla dzieci i rodziców. Inspiracją dla prac plastycznych są dary jesieni. Co można z nich wyczarować?
więcej

linia

23 października 2013 r.
Wizyta w Muzeum w Sukiennicach
Grupa V miała okazję uczestniczyć w warsztatach  „Namaluj mi bajkę – legendy i mity w obrazkach”. Oglądaliśmy dzieła wybitnych malarzy i podziwialiśmy ich talent. Odnajdywaliśmy ukryte wśród obrazków przedmioty.
więcej

linia

16 października 2013 r.
Warsztaty ceramiczne
Mam dwie raczki, rączki dwie zrobię nimi to co chcę!  Takie hasło towarzyszyło nam przez cały dzień gdyż w przedszkolu odbywały się WARSZTATY CERAMICZNE.
więcej

linia

11 października 2013 r.
Wizyta w Filharmonii Krakowskiej

Grupa IV miała okazje rozwiązać niezwykła zagadkę. Dzieci wybrały się na koncert
w Filharmonii Krakowskiej pt. „Gdzie jest muzyka? – na ulicach Krakowa”.
Razem z Babcia Melodią szukaliśmy muzyki spacerując po naszym mieście.

więcej

linia

2 września 2013 r.
Witaj Przedszkole!

Dziś przedszkole wita nas,
na zabawę nadszedł czas.
Prawą rękę już dajemy
bo przywitać się dziś chcemy.

Wrzesień to miesiąc, kiedy w przedszkolu pojawiają się roześmiane twarze dzieci.
W "Iskierce" rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Będzie to dla nas czas zabawy
i nauki. Rodzicom życzymy na ten rok owocnej i miłej współpracy, a dzieciom wakacyjnego słońca na twarzach przez cały rok.

linia

Archiwum

© Przedszkole Iskierka

Webdesign Stakra