Spotkania ze sztuką – II semestr

Spotkania ze sztuką  II-gi  semestr

 

  1. Wyjście do Teatru Groteska :
  • „Aksamitny królik”                             – 04.04. br. godz.  11.30 gr. IV-VII
  • „O Kasi co gąski zgubiła”                  – 11.05. br. godz.  11.30  gr.  I – III

 

  1. Teatrzyki w przedszkolu :
  • „Dwa skrzaty, dwa światy” –   teatrzyk kukiełek     7.03 . br.  godz. 9.15
  • „Radio Smyk FM” – bajka muzyczna  o przyjaźni, dobroci  –    17.04.  br.  godz.   9.00
  • „Kruszynka” – bajka o empatii i konieczności pomagania słabszym    23.05.  br.  godz. 11.00

 

  1. Wyjście do filharmonii na koncerty cyklu „Muzyczne wyspy”
  • „Wyspa Troli Bemoli” –  23.03.  br. godz.    13.00  gr.  
  • „Wyspa Zatopiona ”  –  27.04.  br. godz.    13.00  gr.  
  • „Wyspa Przyjaźni ” –   24.05.  br. godz.    13.00  gr.   

 

  1. Wyjście do Opery Krakowskiej:
  • „Muzyka i magia” – 8.05. br. godz. 10.00  gr. VI i VII

 

  1. Warsztaty w Muzeum Etnograficznym:
  • „Cztery pory roku. Wiosna ” – 16. 05.   godz.  10.00   gr.VII
  • „Cztery pory roku. Lato ”  – 14. 06.  godz.  10.00   gr.VII       
  • „Wielkanoc”                – 19. 03.  godz.    9.30   gr. IV
                                           – 19.03. br. godz.   10.30   gr. II
                                           – 19.03. br. godz.   11.30   gr. VI
  • „Wielkanoc” – 23. 03.   godz.  10.30    gr. III        

                                                                                                                                  

  1. Warsztaty w Muzeum Narodowym:
  • „Co ja zrobię z tej twarzy- sztuka portretowania”(Dom J.Matejki) – 22.03.   godz. 11.00  gr. V
  • „Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum”( Sukiennice) -15.05.  godz. 10.15  gr. III
                                                                                                       – 17.05.  br. godz. 10.15  gr. II                                                                           
  • „Co się chowa w cieniu wiązu ” (Dom J. Mehoffera) –  11.04.  br. godz. 10.15 gr. IV
  • „Walka koguta z kotem” (OKE Europeum) 12.04. br. godz. 10.15 gr. V

                                                                 

  1. Warsztaty w Muzeum Inżynierii:
  • „Poznajemy układ słoneczny”         –    6.04. br. godz.  10.10  gr. VII
                                                                – 13.04. br. godz. 10.10   gr. VI

8. Lekcje muzealne na Wawelu:

  • „Wawelski świat roślin i zwierząt”    –   06.04. br. godz. 11.20  gr. VI
                                                                     –   13.04. br. godz. 11.20  gr. VII

9. Warsztaty twórcze w Cricotece:

  • „Jak powstaje książka?”                     – 11.05. br. godz. 10.00 gr. VI
  • „Karty, koperty, układanki i ruch”   – 16.05. br. godz. 10.00 gr. IV
                                                                  –  17.05. br. godz. 10.00 gr.  V

10.Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym:

  • „Tajemnice roślin”                               – 27. 06. br. godz. 9.45 gr. II – V

                                                                        

11. Warsztaty ceramiczne  w przedszkolu:    –   21.03 br. od godz. 9.00 gr. I – VII

 

12. Warsztaty ekologiczno – przyrodnicze w przedszkolu:

  • „Niezwykłe eksperymenty przyrodnicze. Powietrze ” – 29.05.br. od godz. 9.00   I – VII
  • „Przedszkolaki segregują śmieci”                              –     06. br. od godz. 9.00  gr.  I – VII
  • „Niezwykłe eksperymenty przyrodnicze. Woda” – 10.04.br. od godz. 9.00    I – VII

  

  1. Zajęcia z pierwszej pomocy: – 26.06 br. godz. od 9.00 gr. IV – VII

 

                             Wycieczki  II -gi  semestr

 

  1. Wycieczki tematyczne –      miejsce i terminy uzgadniane na grupach zgodnie z realizowaną tematyką.

 

  1. Wyjazdy w ramach profilaktyki zdrowotnej:

 Grota Solna – wyjazdy dla  grup od I – VII  w dniach  od 03 – 16.03.br..

 Szczegółowy  plan  zostanie  podany na poszczególnych grupach.

 

  1. Wycieczki turystyczno – krajoznawcze:
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga” – wycieczka do Tarnowskich Gór:
    Termin wyjazdu:   –   12.06. br. gr. VI i VII

– zwiedzanie i odkrywanie tajemnic kopalni,

– wizyta w wyjątkowym Muzeum Chleba,

– wizyta w Skansenie Maszyn Parowych – przejazd ciuchcią wąskotorową,

– gry i zabawy na świeżym powietrzu,

– obiad.                                     
               

 

 

  • „ Skansen Wygiełzów ” – wycieczka do Wygiełzowa :
    Termin wyjazdu:   –     19.06. br.  gr. IV i V  

         – zwiedzanie skansenu drewnianych zabytków,

         – warsztaty plastyczne – „Na szkle malowane”

         – zwiedzanie ruin zamku w Lipowcu – odkrywanie tajemnic zamkowych,

–  gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu,

–  obiad.                         

       

 

  • „Wsi spokojna, wsi wesoła” – wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego :
    Termin wyjazdu:  –       21.06.br.   gr. I – III 

        –  zwiedzanie gospodarstwa, karmienie zwierzątek,

        –  słuchanie opowieści jak powstają i skąd się biorą pokarmy tj. mleko, masło, ser, chleb,

        –  pieczenie chleba i bułeczek,

        –  przejażdżki na koniku pod opieką instruktora,

–   gry i zabawy na świeżym powietrzu,

        –   obiad.