Ptasia stołówka

PTASIA STOŁÓWKA

ptak-ruchomy-obrazek-0071UWAGA PRZEDSZKOLAKI I RODZICE!

 

W styczniu, jak co roku uruchamiamy w naszym przedszkolnym ogrodzie PTASIĄ STOŁÓWKĘ.

Do naszej ogrodowej jadłodajni przylatują wróble, sikorki a czasem nawet gawrony, sroki  i  miejskie gołębie.

Czekają one na jedzenie: ziarna, słoninkę, okruchy chleba. Dokarmiamy je razem , pamiętając że musimy to robić konsekwentnie przez całą zimę. Wiemy że ptaki przyzwyczajone do karmnika mogą zginąć, jeśli nie znajdą w nim pożywienia.

Troska o naszych skrzydlatych podopiecznych to świetna okazja do prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Można przyjrzeć się kolorom piór ptasich, w jaki sposób poruszają się, co najbardziej lubią jeść.

PAMIĘTAJMY!

0a9b69599e88fd3d23825be8f9ffe5e2

  • Karmnik powinien być ustawiony lub zawieszony poza zasięgiem drapieżników.

 

  • Najlepsze pożywienie dla ptaszków to ziarna pszenicy, owsa, prosa, słonecznika i lnu.

 

  • Nigdy nie podrzucajmy ptakom resztek z naszego stołu- mogą im bardzo zaszkodzić.

 

Zachęcamy wszystkie przedszkolaki i rodziców do wykonania ekologicznych karmników i przyniesienia ich do przedszkola. Zostaną one umieszczone w naszej ptasiej stołówce i na pewno bardzo ucieszą serduszka naszych ptasich przyjaciół.