Spotkania ze sztuką II gi SEMESTR

 

Spotkania ze sztuką  II -gi  semestr

 

1. Wyjście do teatru Groteska :

    • „Calineczka”                         – 21.02. br. godz.  11.30 gr. II i III

                                                       –   24.02. br. godz.   11.30  gr.  I

 2. Wyjście do Teatru Ludowego:

  • „Pyza na polskich dróżkach”  – 03.03.  br. godz.  10.00 gr. IV – V
  • „Królowa śniegu”                      – 23.03. br. godz.   10.00  gr. VI – VII                 

 

3. Teatrzyki w przedszkolu :                                                                                                                                                                                                                

  • „Zaczarowany las ” –   teatrzyk kukiełek o przyrodzie  –    03 . br.  godz.   9.00
  • „Przyjaźń to skarb” – teatrzyk  o przyjaźni  i dobroci  –    04.  br.  godz.   9.00
  • „Kalejdoskop zagrożeń” –teatrzyk o bezpieczeństwie – 05.  br.  godz. 10.30

 

4. Wyjście do filharmonii na koncerty cyklu „ Muzyczne opowieści”:

  • „Z dalekich krain”                      –   03.  br. godz.    13.00  gr.  VI i VII
  • „Rozbójnicy i inni muzycy”     –  04.  br. godz.    13.00  gr.  III
  • „Nie z tego świata”                     –   05.  br. godz.   13.00  gr.   II

 

 

5. Warsztaty w Muzeum Etnograficznym 

    • „Jak to działa”                  – 04.  br. godz.  10.30   gr. VI – VII
    • „Matematyka na ludowo” – 05.   br. godz. 10.00   gr.  V

                                                                

 

6. Warsztaty w Muzeum  Narodowym:

    • „Namaluj mi bajkę. Legendy w obrazach” (Sukiennice) – 03.  br. godz.   10.15   gr. V
    • „Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum”      -04. br. godz. 10.15   gr.  II
       (Gmach Główny)                                                                   -25. 04.  br. godz.  10.15   gr. III                                                                          
    • „Zagadki starego domu” (Dom J. Mehoffera)            –  24.  br. godz.  10.15  gr.  IV

                                                            

7. Warsztaty w Muzeum Historycznym :

  • „Zwykłe niezwykłe widoki Krakowa”                    –    03. br. godz.  10.00  gr.  V
  • „Legendy i zwyczaje krakowskie”                       –    03. br. godz.  10.00  gr.  IV

 

8. Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym:

  • „Kolory wiosny w ogrodzie”                       – 06. br. godz. 9.45 gr. IV
    – 12.06. br. godz. 9.45 gr.   V

 9. Warsztaty interaktywne na lotnisku w Balicach:

  • „Kraków Airport bez tajemnic”                             – 27.06. br. godz. 10.00 gr. VI i VII

 

10. Warsztaty ceramiczne w przedszkolu: –   05.04 br. od godz. 9.00 gr. I – VII

 

 11.Warsztaty ekologiczno – przyrodnicze w przedszkolu:

  • „Z ziemi do chmur ”               –    03. br.  od godz. 9.00  gr.  I – VII
  • „Woda podstawą życia” –    04. br.  od godz. 9.00   gr. I – III
  • „Geologiczne tajemnice ziemi” –    04. br.  od godz. 9.00  gr.  IV – VII
  • „Nie wyrzucaj śmieci jak leci” –    05. br.  od godz. 9.00  gr.  I – VII
  • „Tajemniczy świat mrówek” –    06  br.  od godz. 9.00  gr.  I – III
  • ‘Alternatywne źródła energii” –    06 br.   od godz. 9.00  gr.  IV – VII

 

 

  12.Zajęcia z dogoterapii w przedszkolu:

  • 03 br. godz. od 9.00  gr. I – III                      
  • 03. br. godz. od 9.00  gr. I – III (?)

   

 

13.Zajęcia z pierwszej pomocy: 22.02 br. godz. od 9.00 gr. IV – VII

 

 14. Warsztaty na AGH i w bibliotece – terminy i tematy po uzyskaniu informacji z AGH
i biblioteki

 

 

Wycieczki  II -gi  semestr:

 

          

  1. Wycieczki tematyczne –      miejsce i terminy uzgadniane na grupach zgodnie z realizowaną tematyką.

 

  1. Wyjazdy w ramach profilaktyki zdrowotnej:

 

  • Grota Solna – wyjazdy dla  grup od I – VII  w dniach  od 03 – 17.03.br..

 Szczegółowy  plan  zostanie  podany na poszczególnych grupach.

 

  1. Wycieczki turystyczno – krajoznawcze:
  • Odkrywamy Solilandię” – wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, przejście trasy turystycznej ze Skarbnikiem połączone z odkrywaniem sekretów krainy bajek i tajemnic podziemnego świata oraz gry, konkursy i zabawy z podziemnym skrzatem Soliludkiem.                               

                                         Termin wyjazdu:   –   28.04.br.    gr. VI – VII 

 

 

  • „Szlakiem beskidzkich zabytków ” – wycieczka do Stryszawy i Suchej Beskidzkiej:

  – zwiedzanie muzeum zabawek drewnianych w Stryszawie,

 – warsztaty plastyczne – malowanie drewnianych koników,

 – zwiedzanie zamku z przewodnikiem,

–  gry i zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie zamkowym,

–  obiad w pałacowej restauracji

                                Termin wyjazdu:   –     06.06 br.    gr.  IV i V

  

 

  • „Wyprawa do Magicznego :

        –  „kącik Babci Aliny” – muzeum zabawek,

        –  „magiczny salonik” – pełen skarbów, niezwykłych skrytek i zagadek,

        –  „interaktywne drzewo”- zabawy edukacyjne,

        –  „tajemniczy ogród” – zabawy w ogrodzie pełnym kolorowych zagadek,

–   gry i zabawy na świeżym powietrzu,

        –   obiad. 

                                          Termin wyjazdu:  –      09.06.br.     gr. I – III