Z wizytą u strażaków!

Nasze przedszkolaki odwiedziły straż pożarną, gdzie poznały tajniki pracy strażaków. Dzieci zobaczyły miejsce dowodzenia oraz mapę przedstawiającą jednostki straży pożarnej w Krakowie. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały także, jak strażacy zjeżdżają po rurze podczas alarmu.

Podczas wizyty dzieci ćwiczyły prawidłowe zgłaszanie zdarzenia na numer alarmowy oraz uczestniczyły w próbnej ewakuacji z pomieszczenia. Na zakończenie, z okazji Dnia Strażaka, wręczyły Panom pamiątkową antyramę z własnoręcznie wykonanymi rysunkami.

Dziękujemy strażakom za ciekawe spotkanie i cenną lekcję bezpieczeństwa!

Udostępnij