Andrzejki w Iskierce

Jak stary zwyczaj nakazuje, 30 listopada wszystkie nasze przedszkolaki spędzały czas na andrzejkowych wróżbach i zabawach! Każdy chciał zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co go czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się zapach topniejącego wosku, stworzyły odpowiedni nastój, który sprzyjał przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów i liczb. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą atrybutów sprawdzały kim zostaną w przyszłości oraz lały wosk przez dziurkę od klucza powtarzając słowa: „Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.


Udostępnij