Dzień czekolady

W tym roku, 10 kwietnia, po raz pierwszy obchodzono w „Iskierce” jedno z najsłodszych świąt – ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY.
Tego dnia wszystkich obowiązywał ubiór biało – brązowy, dobry humor i twórcze czekoladowe szaleństwo. W każdej grupie wiekowej zmysłowo świętowano ten wyjątkowy dzień. Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią czekolady, jej wartościami odżywczymi i z zaleceniem, że jedzona w nadmiarze, może szkodzić. Degustacjom słodyczy nie było końca. Każda grupa z ogromną precyzją i zaangażowaniem „tworzyła”czekoladowe smakołyki: mufinki, pralinki,piszingera, ziemniaczki, biszkopciki. Po południu w holu powstała kawiarenka, gdzie rodzice mogli skosztować gorącej czekolady i degustować rarytasów małych cukierników. Podczas święta czekolady nie zabrakło także czasu na czekoladowy makijaż. Dorośli podziwiali czekoladowe hobby jednej z naszych pań. Było iście czekoladowo.

d czekolady_1 d czekolady_2 d czekolady_3 d czekolady_4 d czekolady_5 d czekolady_6 d czekolady_7 d czekolady_8 d czekolady_9 d czekolady_10