Dzień języka ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. My w tym roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy go 29 lutego podczas zabaw z „mową i słowem” w roli głównej. Ćwiczyliśmy buzię i język podczas bajkowej zabawy artykulacyjne „Podróż Języczyka – Wędrowniczka”. Bawiliśmy się słowem tworząc liczbę mnogą i budując zdania do przedstawionych na obrazkach rzeczowników. Nie zabrakło także wymyślania rymów oraz odgadywania zagadek słownych tzw. homonimów i odczytywania rebusów.
Dodatkowo, przedszkolne korytarze także kryły językowe niespodzianki takie jak: humorystyczne rymowanki, łamańce językowe i słowno – obrazkowe rebusy. Na podsumowanie dnia, każda z grup przygotowała pracę plastyczną do krótkich rymowanek.

Agnieszka Maj
Przedszkolny logopeda

Udostępnij