II tydzień ferii w Iskierce – „Podróż do Brzechwolandii”

Drugi tydzień ferii w przedszkolu to „Podróż do Brzechwolandii”. Dzięki utworom Jana Brzechwy każdego dnia mogliśmy odwiedzać inna krainę. Tym sposobem, wyruszyliśmy w podróż wyobraźni aż na „Na Wyspy Bergamutach”. Z humorem tworzyliśmy historię „na opak”. Potem wraz z „Kłamczuchą” rozmawialiśmy o krainie fantazji, zastanawialiśmy się co jest prawdą a co fałszem. Podczas słuchania wiersza „Kwoka” tworzyliśmy zasady dobrego wychowania i kreowaliśmy nowy przebieg wydarzeń z użyciem zasad savoir-vivre. W krainie smutku i radości na którą zaprowadziły nas pieski z wiersza “Psie smutki” przedstawialiśmy w graficznej formie swoje nastroje i emocje. Robiliśmy kolorowe stworki używając do tego słomek do napojów i farby.

Dodatkowo, wzięliśmy udział w teatrzyku „Brzechwałki”, który w humorystyczny sposób przedstawił nam wybrane utwory Jana Brzechwy. Za to w czwartek, odbył się Międzygrupowy konkurs wiedzy pt. „Brzechwa dzieciom”. Podczas konkursu, przedszkolaki wykazały się fantastyczną znajomością tematu podejmując się różnych zadań. Na koniec był Międzygrupowy pokaz mody pt. „Tańcowała igła z nitką” podczas, którego mogliśmy oglądać nasze przedszkolaki w strojach z ulubionych wierszy. Udało nam się uchwycić te chwile w formie krótkiego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=xVQC42LtDuI


Udostępnij