Lipcowe warsztaty plastyczne cz.1

Punkt, plamka, kropka. Większe i mniejsze, wielokolorowe i jednobarwne. Kropka na końcu zdania i kropka nad „i”. Źrenica w oku i mucha na ścianie, krowa widziana z daleka też może być kropką i człowiek i liść. Kwadratowa kropka i kropka okrągła, bo kropka kropce nierówna. Kropkowane kompozycje współczesne, kropkowane motywy etniczne albo i cały świat złożony z kropek!

O kropkach można mówić wiele i do kropek i plamek nie raz jeszcze powrócimy. W minionym tygodniu mówiliśmy właśnie o kropce i z kropek tworzyliśmy obrazy. Dzieci młodsze inspirowały się wybranymi pracami Yayoi Kusamy – japońskiej artystki współczesnej a dzieci starsze zanurzyły się w klimacie etnicznym tworząc obrazy inspirowane tradycyjnym malarstwem kropkowym Aborygenów. Podczas działań twórczych towarzyszyła nam muzyka współczesna i etniczna bo i w muzyce możemy usłyszeć kropkę: jedną albo i cały deszcz kropek. Niektórych muzyka pobudziła nawet do tańca i dobrze! Bo różne są sposoby naszej ekspresji twórczej 🙂

mgr Beata Wojciechowska-Jasion

GALERIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW 6-10 lipca 2020