Marsz małego ekologa

Ekologia to temat bliski każdemu przedszkolakowi z „Iskierki”. We wszystkich grupach dużo rozmawia się z dziećmi o tym jak nawet mali ludzie mogą dbać o środowisko naturalne.

„Zakręcaj wodę dbaj o przyrodę”, „Tu papierek, tam butelka – wrzucaj śmieci do kubełka”, „Lanie wody wyszło z mody”, „Energię oszczędzać trzeba, bo prąd nie płynie z nieba”, „Śmieci segregujemy, Ziemię ratujemy” – te i inne hasła znalazły się na ulotkach które samodzielnie narysowały dzieci z grupy VI. Ale na rysowaniu się nie skończyło! Przedszkolaki w słoneczny poranek 7 czerwca wyszły na ulice naszej dzielnicy i napotkanym przechodniom wręczały swoje prace. Wszyscy przyjmowali je z uśmiechem, dziękowali i chwalili mądrą i pożyteczna inicjatywę. Dzieciom „Marsz Małego Ekologa” dał dużo satysfakcji. Czuły się dumne, że poprzez swe zaangażowanie pomagają dbać o nasze wspólne dobro – planetę na której żyjemy.

 

DSC_0635 DSC_0639 DSC_0643 DSC_0645 DSC_0646 DSC_0648 DSC_0651

Udostępnij