Mikołaj

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie (…)

A kiedy rozda już prezenty,
Wraca do nieba uśmiechnięty.”

6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Jeden dzień w roku, w którym Mikołaj rozdaje prezenty. Do tej niezwykłej wizyty przedszkolaki przygotowywały się już kilka dni wcześniej, ucząc się piosenek i wierszyków oraz przygotowując drobne upominki.Pomimo braku śniegu, ku radości wszystkich dzieci, w piątkowy ranek rozlegał się dźwięk dzwonków i  do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany Gość.

1

Wszystkie grupy spotkały się z Mikołajem, który porozmawiał z dziećmi oraz wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla Niego. Każdy przedszkolak miał okazję podejść do Świętego Mikołaja, usiąść na jego kolanach, przytulić się i otrzymać prezent.

3

Dzieci były zachwycone otrzymanymi podarunkami. Na ich twarzach malowały się uśmiechy oraz zaciekawienie i ekscytacja.

2

Przedszkolaki żarliwie zapewniały Mikołaja, że będą grzeczne, a nasz niezwykły Gość obiecał odwiedzić je w przyszłym roku.

Mikołaju, dziękujemy za wspaniałe prezenty

i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Podobny obraz