Pieczenie chleba

15.10 był dniem pełnym atrakcji i niespodzianek dla grupy IV. Zaczęło się od wyczarowania z papieru kucharskich czapek. Ba! Nie tyle kucharskich co PIEKARSKICH. Nałożenie ich na głowy sprawiło, że dzieci zamieniły się w prawdziwych PIEKARZY! A skoro było ich aż tylu nie mogło oczywiście zabraknąć tego, w czym PIEKARZE są najlepsi – PIECZENIA CHLEBA! O rety – zabawy połączonej z nauką było co niemiara! Każdy z członków grupy przyczynił się do powstania najprawdziwszego BOCHENKA CHLEBA! Po twórczej, bo tego naszym piątkowym PIEKARZOM zaprzeczyć nie można, aktywności przyszedł czas na trochę teorii! Dzieci miały okazję obejrzeć film prezentujący proces powstawania chleba „Od ziarenka do bochenka”. Nic jednak nie równa się z tym, że same wzięły udział w HISTORII POWSTAWANIA CHLEBA! Dzięki nim przez resztę dnia w sali panowała atmosfera jak w najlepszej PIEKARNI!