„Płynie Wisła płynie”

W naszym przedszkolu w listopadzie realizowany był projekt edukacyjny
pt: „Podróżujemy z biegiem Wisły” . Celem projektu było kształtowanie u dzieci postawy patriotycznej, zapoznanie z symbolami narodowymi, budzenie szacunku do kraju i jego obywateli.

Dzieci poznały najbardziej znane miasta Polski (Warszawę, Kraków, Wisłę, Toruń, Gdańsk) – ich symbole, tradycje, legendy. Mogły się przenieść w swojej wyobraźni na Rynek Główny w Krakowie, gdzie karmiły gołębie. Razem z Mikołajem Kopernikiem obserwowały gwiazdy, a z góralami tańczyły przy dźwiękach skrzypiec.

Efekty naszej podróży można było podziwiać w przedszkolnej galerii, w której znalazły się między innymi: Makieta Baraniej Góry, Lajkonik, Toruńskie Pierniki, Układ Słoneczny, Baranek, Czapka i wianek krakowski.

Dzięki ciekawym zajęciom podróżowanie „palcem po mapie” nabrało nowego, pozytywnego znaczenia.

Udostępnij