Projekt „Kocham słyszeć”

W ostatnim tygodniu września, nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji uświadamiającej „Kocham słyszeć”. W ramach projektu, przedszkolaki miały okazję odkrywać świat za pomocą zmysłów. Czas upłynął nam na badaniu otoczenia za pomocą eksperymentów. Sprawdzaliśmy, co pachnie, co smakuje, co widzimy a najważniejsze podczas tego wydarzenia, co słyszymy? Zastanawialiśmy się jak można przywitać się bez używania słów. Próbowaliśmy usłyszeć różne dźwięki mając zamknięte oczy. Sprawdzaliśmy, jak działa nasze ucho i dużym zaskoczeniem było doświadczenie, dzięki, któremu dowiedzieliśmy się, że nasze ucho jest też narządem równowagi. Poruszyliśmy także temat, co się dzieje, kiedy nasze ucho „nie działa”, rozmawialiśmy o tym jak komunikują się osoby niesłyszące. Poznaliśmy kilka słów w języku migowym oraz zapoznaliśmy się z rodzajami aparatów słuchowych. To był bardzo aktywny czas!

mgr Agnieszka Maj
Logopeda przedszkolny
Udostępnij