Przedszkolaki dla Niepodległej

W piątek 9 listopada od samego rana w „Iskierce” przedszkolaki świętowały 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak pisała nasza poetka „Nic dwa razy się nie zdarzy…” – to wielka radość że właśnie naszemu pokoleniu przyszło żyć w takim czasie  i obchodzić takie wydarzenie. „Polska to nasza Matka” – wołał Jan Paweł II – zatem wierni Jego przesłaniu chcemy jako nauczyciele uczyć historii i przekazywać młodemu pokoleniu wartości patriotyczne. 

Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane zgromadziły się na Festiwalu Tańca Polskiego. Każda grupa przygotowała inny układ taneczny. Był między innymi: „Szot”, „Grozik”, „Krakowiak”, „Mazur” „Polonez” . Z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem przedszkolaki prezentowały się na scenie. Każda grupa otrzymała gromkie brawa. Między tańcami wszyscy śpiewaliśmy pieśni o Polsce. Na zakończenie cała Iskierka wraz z Paniami i całym personelem zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego powiewając chorągiewkami. Ach! aż łza kręciła się w oku niejednej Wychowawczyni. Jesteśmy z Was dumni mali Polacy. 

Potem starsze grupy: IV, V, VI i VII pospieszyły do Parku św. Wincentego a Paulo, by tam razem z uczniami z pobliskich  Szkół Podstawowych zaśpiewać Hymn Polski. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję MEN. Gdy na zegarze wybiła 11:11 gromkim chórem, ile w piersi tchu zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. By było jeszcze piękniej zabraliśmy ze sobą flagi biało czerwone i kwiaty. Słoneczko świeciło i niebo było błękitne, bo polskie dzieci i młodzież w każdym zakątku naszego kraju razem śpiewała dla Niepodległej. Brawo!!!

Gdy wróciliśmy do przedszkola, wszystkie grupy spotkały się w ogrodzie przedszkolnym. Każda grupa trzymała swoją flagę. Połączyliśmy je w jedną dłuuuugą flagę. Była prawie przez cały ogród. Z lotu ptaka zrobiliśmy zdjęcie. To był nasz wspólny prezent dla Niepodległej. Dziękujemy rodzicom za to, że wspólnie z dziećmi prawie każdy z Was zrobił małą flagę. Zobaczcie jak pięknie wyglądała. To nasze wspólne dzieło. Tylko dwa kolory – biel i czerwień  – ale pomysłów wiele. 

Potem był wspólny, odświętny, polski obiad – grochówka, kotlet schabowy, ziemniaki, kapusta. Pycha! A na deser chałka z powidłami…Palce lizać!!!

To był niezapomniany dzień – mamy nadzieję że pozostanie w pamięci każdego z nas. Warto
i trzeba przekazywać młodemu pokoleniu to co piękne, wartościowe i polskie. Jesteśmy dumni, że mieszkamy w Polsce i jesteśmy Polakami.   

20181109_121514

NIEPODLEGŁA1 NIEPODLEGŁA2 NIEPODLEGŁA3 NIEPODLEGŁA4 NIEPODLEGŁA5 NIEPODLEGŁA7 NIEPODLEGŁA8 NIEPODLEGŁA9 NIEPODLEGŁA13 NIEPODLEGŁA14 NIEPODLEGŁA15 IMG_2670 IMG_2671 IMG_2672 IMG_2673 IMG_2674 IMG_2675 IMG_2676 IMG_2677 IMG_2678 IMG_2679

 

 

 

 

 

Udostępnij