„Przedszkole z pasją pomagania”

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

Decyzją Rady Rodziców, w tym roku szkolnym w ramach naszej akcji „Nie bądź obojętny, daj innym radość”, zgłosiliśmy przedszkole do programu „Przedszkole z pasją pomagania”. Program jest przygotowany przez Alma Spei Hospicjum dla Dzieci i będzie realizowany przez cały rok szkolny.

W ramach programu będziemy zbierać środki finansowe z przeznaczeniem na zakup np. artykułów medycznych, ale przede wszystkim prezentów urodzinowych dla chorych dzieci. Będziemy zbierać pampersy i pieluszki tetrowe oraz ewentualnie inne artykuły, o których na bieżąco będzie informowało hospicjum.

W przedszkolu będziemy prowadzić cykliczne zajęcia dotyczące konieczności pomagania, w celu uwrażliwienia dzieci na potrzeby, przede wszystkim osób nieuleczalnie chorych, starszych, czy samotnych. Będziemy rozmawiać i wskazywać różnorodne formy udzielania właściwej pomocy.

Na podsumowanie realizacji programu przygotujemy materiał dokumentujący nasze wszystkie działania, który zostanie umieszczony na naszej stronie internetowej.

W trakcie: pierwsza zbiórka na prezenty dla dwójki dzieci, obchodzących w grudniu swoje urodziny. Urodziny dla tych dzieci są bardzo ważne. Życzenia tych dzieci, (a w jednym przypadku rodziców chorego dziecka) są bardzo skromne : słoiczki – gerbery, ubranka, przedmioty do stymulacji światłem (latarka, piłeczki, itp.). Robimy to za pomocą mini kiermaszu książek w przedszkolu (praktycznie i ekologicznie). Mamy już Adwent, to może warto żeby jedno z zadań do wykonania dla naszych dzieci brzmiało:

„Wybiorę z moich książek te, na które już jestem za duży/duża i przyniosę do przedszkola, żeby ktoś je kupił za symboliczna kwotę. Za zebrane w ten sposób pieniążki, chore dzieci otrzymają wymarzone prezenty”.

Szczegóły akcji:

  • książeczki na kiermasz przynoszone były w dniach od 5-tego – 10 –tego grudnia;
  • od dnia 12 grudnia przed przedszkolem jest wystawiony kosz z przekazanymi książeczkami;
  • każdy może sobie jedną lub kilka takich książek „odkupić”, wrzucając do puszki 5 zł za mała książeczkę lub 10 zł za większą (można więcej, w ramach możliwości)
  • jeśli ktoś nie potrzebuje żadnej nowej „używanej” książki, lub nie ma żadnej do podarowania na kiermasz – to nic! Do puszki może wrzucić każdy, kto zechce się dorzucić do prezentu urodzinowego dla nieuleczalnie chorych dzieci w hospicjum.

Informacje o kolejnych zbiórkach i akcjach będziemy przekazywać na bieżąco, po zgłoszeniu potrzeb przez hospicjum.

Udostępnij