Rycerze i damy – lekcja muzealna

Dzieci z grupy VI we wtorek 19 XI  wzięły udział w warsztatach zatytułowanych

„Damy i rycerze”, które odbyły się w najwłaściwszym do tego celu miejscu – na Zamku

Królewskim na Wawelu.  

1

Pan Przewodnik wprowadził dzieci do tajemniczych zbrojowni, gdzie rozpoczęto historyczną wycieczkę po średniowieczu. Dzieci poznały drogę do godności rycerskiej rozpoczynającej się od funkcji pazia, poprzez giermka, aż do pasowania na rycerza. Dowiedziały się również, jak ważna była rola rycerza w społeczeństwie oraz jakie obowiązki pełnił on względem króla i państwa.

3

Pan przewodnik przedstawił również postać damy dworu, jej codzienne zajęcia i obowiązki. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom podziwianie prawdziwych strojów średniowiecznych bojowników – zbroje, tarcze i miecze. Największą atrakcją okazało się  przymierzanie  przyłbicy oraz uczestniczenie w ceremonii pasowania na rycerza!

2

Udostępnij