Spotkanie ze strażnikiem miejskim

ZNAM ZASADY- JESTEM BEZPIECZNY!

14 i 15 marca odwiedził nasze przedszkole przedstawiciel Straży Miejskiej. Podczas spotkania Pan Strażnik wyjaśnił dzieciom na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim, a Policjantem. Dzieci mogły obejrzeć mundur, czapkę oraz przedmioty, które Strażnicy używają pełniąc swoje  obowiązki.

Zarówno w starszych jak i młodszych grupach nasz gość sprawdzał u przedszkolaków znajomość numerów alarmowych, najważniejszych znaków drogowych, wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo, dzieci przećwiczyły bezpieczne zachowania, powtórzyły najważniejsze zasady obowiązujące podczas spaceru po chodniku, przechodzenia przez jednię, wreszcie  poruszania się w terenie niezabudowanym.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, ale też zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie  spotkania otrzymały od Pana Strażnika opaski odblaskowe.

 Udostępnij