Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Był to czas, kiedy szczególnie rozmawialiśmy o tym jak dbać o naszą planetę. Zastanawialiśmy się jak wyglądała Matka Ziemia zanim pojawili się na niej ludzie oraz czy ludzie, zwierzęta i Matka Ziemia żyli i nadal żyją ze sobą w zgodzie. Szukaliśmy także sposobów na to jak możemy opiekować się „naszym domem”. Na koniec każdy z przedszkolaków złożył ekologiczną przysięgę, którą jesteśmy pewni, że będziemy wzorowo dotrzymywać.

Przyjaciółmi przyrody chcemy być
i w zgodzie z naturą będziemy żyć.
Leśnymi duszkami się nazywamy
i dlatego radośnie przyrzekamy:
CHRONIĆ PRZYRODĘ,
OSZCZĘDZAĆ WODĘ
DOKARMIAĆ PTAKI,
DBAĆ O ZWIERZAKI,
KWIATY HODOWAĆ,
DRZEWA SZANOWAĆ,
ZIEMIĘ RATOWAĆ,
NIGDY NIE ŚMIECIĆ,
I UCZYĆ TEGO WSZYSTKIE DZIECI!

Udostępnij