Tajemnice grawitacji

16.03.2017 r. grupa IV odwiedziła AGH. Doszliśmy tam piechotą – spacer był miły, połączony z obserwacjami przyrodniczymi.
Na uczelni przygotowano dla nas warsztaty pt. „Dlaczego pingwinki nie spadają głowami w dół, czyli tajemnice grawitacji i Wszechświata”. Prowadzący byli zaskoczeni wiedzą przedszkolaków – nazwy planet, ich położenie względem Słońca, zaćmienie Księżyca – o tym wszystkim rozmawiali z dużym zrozumieniem.
Wszyscy świetnie się bawili tworząc model Układu Słonecznego – ruchomy, bo planety trzymały w rękach przedszkolaki i biegały wokół Słońca. Podziękowaliśmy za zajęcia i ruszyliśmy w dalszą drogę – przed nami gimnastyka na hali Wisły! Tak wygląda wesoły dzień! 🙂

zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18 zdjecie19 zdjecie20 zdjecie21 zdjecie22 zdjecie23 zdjecie24 zdjecie25 zdjecie26 zdjecie27 zdjecie28 zdjecie29