Tłusty Czwartek w Iskierce

Zgodnie z tradycją i  staropolskim obyczajem, 8 lutego obchodziliśmy w „Iskierce” Bardzo słodki dzień – Dzień Pączka. Dzieci poznały  historię Tłustego Czwartku  i obrzędy z nim związane. Dowiedziały się, jak przebiega produkcja pączków  i  faworków  oraz jakich składników należy użyć do ich wypieku. Następnie  samodzielnie formowały  faworki. Odbyły się też gry i zabawy muzyczno-ruchowe  oraz zajęcia plastyczne podczas, których dzieci z różnych materiałów  wykonały apetyczne pączki, wyglądem przypominające prawdziwe. Głównym punktem dnia była  oczywiście degustacja pysznych pączków i faworków . Jeśli wierzyć w przesąd mówiący o tym ,że by zapewnić sobie dobrobyt na przyszłość, należy najeść się w Tłusty Czwartek słodkości do syta, to czeka nas w Iskierce naprawdę pomyślny, szczęśliwy  i dostatni  rok.   

Udostępnij