I tydzień ferii w Iskierce „Podróż do Krainy Pani Zimy”

Pierwszy tydzień ferii w przedszkolu upłynął nam pod hasłem: „Tup, tup po śniegu, dzyń, dzyń, dzyń na sankach… Podróż do krainy Pani Zimy”.

Był to czas na poznanie historii Bałwanka Olinka Okrąglinka. Umilaliśmy sobie czas podczas zabaw w kole do piosenek o bałwankowej rodzinie, wirujących śnieżynkach czy zimowych zabawach. Używaliśmy folii malarskiej i chusty Klanza podczas zabaw integracyjnych, dzięki którym mogliśmy bawić się np. śnieżkami zrobionym z papierowych kulek.

I podczas podróży do Krainy Pani Zimy wcale nie straszne było nam to, że niestety w tym czasie nie spadł śnieg… gdyż sami zrobiliśmy biały puch! A to za sprawą eksperymentów z pampersami czy pianką do golenia! Ile przy tym było śmiechu i radości 🙂 Przygotowaliśmy także masę porcelanową z której powstały zimowe symbole.

Dodatkowo, odwiedził nas Klaun Feliks, który z pomocą młodych asystentów „wyczarował” m.in. karty, piłki, instrumenty muzyczne czy żywe kwiaty. Za to w czwartek odpowiedzieliśmy Kino Mikro, by poznać historię małego Misia z filmu „Przytul mnie”.
Udostępnij