W muzeum historycznym

22 marca przedszkolaki z GRUPY II odwiedziły Muzeum Historyczne i wzięły udział w swoich pierwszych grupowych warsztatach „Moja własna świątynia, czyli pierwsze warsztaty”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się czym jest muzeum, co to jest zabytek, a także jak powstaje wystawa. Na początku oglądnęły piękną ekspozycję stałą „Kraków od początków bez końca”.

W trakcie zwiedzania oglądały obrazy, podpisy, różnego rodzaju eksponaty, (również te, które można było dotykać), ucząc się podstawowych zasad zachowania w kontakcie ze sztuką. Następnie wspólnie ze swoimi paniami zabawiły się w muzealników i same stworzyły własną małą wystawę, wymyśliły jej tytuł i mogły oprowadzić uczestników.

Bardzo pomocny był Pan przewodnik który udostępnił przedszkolakom do wykonania tego zadania stare zbroje, kopie zabytków, pudełka i różne akcesoria, które posłużyły jako eksponaty.
Udostępnij