warsztaty w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Dnia 3.11.2016 grupa V brała udział w warsztatach w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Spotkanie pod tytułem ,,Świat kolorów” rozpoczęło się od zwiedzania muzeum. Dzieci były zachwycone mogąc dotknąć eksponatów, poczuć się jak ,,duży chomik”, pojeździć na dziwnym rowerze, czy też zbudować własną ,,bazę”. Kolejnym etapem był świat samochodów i środków transportu, który zachwycił nie tylko chłopców 🙂 Na zakończenie przedszkolaki wzięli udział w warsztatach, w czasie których odkrywali tajemnice światła i kolorów. Dowiedzieli się jak powstaje tęcza, sprawdzili, co dzieje się ze światłem po przejściu przez pryzmat, układali tęczę.Na zakończenie każdy z uczestników wykonał bączka z kolorową tarczą, którego zabierał ze sobą do domu

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie8

 

Udostępnij