Warsztaty teatralne

Kilka tygodni temu, w naszym przedszkolu, odbywały się warsztaty teatralne dla wszystkich naszych grup. Zajęcia miały formę zabaw mających na celu rozwijanie wyobraźni i przełamywania wstydu podczas wystąpień publicznych. Przez cztery tygodnie kształtowaliśmy naszą kreatywność przez odgrywanie różnych scenek, rozwijaliśmy współpracę poprzez prace w grupach oraz dowiadywaliśmy się ciekawostek ze świata teatru i aktorstwa.  Dzieci poznały różne ćwiczenia i zabawy pozwalające rozgrzewające aparat mowy, usprawniające dykcję oraz budujące pewność siebie. Seria spotkań warsztatowych została zwieńczona „wizytą w teatrze”, podczas której dzieci mimo ograniczonych możliwości mogły obejrzeć wyświetlony spektakl teatralny. Na pamiątkę wspólnych zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali wyjątkowe  bilety na spektakl.  Warsztaty były prowadzone przez nauczycieli z grupy II: Magdalenę Rataj, Karolinę Kłusek oraz Martę Krawczyk.

Warsztaty teatralne