Wizyta Majora w Iskierce

        25 listopada nasze przedszkole odwiedził major Wojska Polskiego, żołnierz AK. Szacownego gościa przyjęły trzy najstarsze grupy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści na temat żołnierzy walczących podczas II wojny światowej.

        Pan major opowiadał nam także o swoich przygodach i zdarzeniach , których był uczestnikiem. Między innymi opowiadał o owczarku niemieckim, któremu uratował życie, o walkach w lesie i o Powstaniu Warszawskim.

       Aby uczcić gościa dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne takie jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Kadrówkę”, „Sześciolatek kraj swój zna”. Podczas słuchania piosenki zaśpiewanej przez Basię z grupy VI pt „Rozkwitają pąki białych róż” u naszego gościa pojawiły się łzy wzruszenia. Na koniec spotkania przedstawiciele dzieci z grup V, VI i VII wręczyły panu majorowi prezenty: kwiatek z bibuły, orła wyklejonego papierem kolorowym oraz album o żołnierzach.

        Mamy nadzieję, że dzieci otrzymały bardzo ciekawą lekcję historii na temat walki o wolność.

 

major1 major2 major3 major4 major5 major6

Udostępnij