„Wrzuć piątaka dla dzieciaka”

W dniu 27 lipca 2022 r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień w piżamach pod hasłem „Wrzuć piątaka dla dzieciaka” w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Pomysłodawcą Akcji jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, która wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.

Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę. „Dzień w piżamach” to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Tego dnia odbyły się w przedszkolu ciekawe zajęcia prozdrowotne, ekologiczne, a w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch” także zajęcia sportowe. Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach z wykorzystaniem koców, poduszek i maskotek. Dowiedziały się również , że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz, że warto pomagać innym.

Przedszkole Niepubliczne „Iskierka ” w Krakowie uprzejmie informuje, że dokonaliśmy wpłaty na konto Fundacji „GDY LICZY SIĘ CZAS” w kwocie 930 zł, którą zebraliśmy w dniu 27 lipca 2022r. podczas zorganizowanego w naszym przedszkolu Dnia w piżamach pod hasłem „Wrzuć piątaka dla dzieciaka”. W akcji wzięło udział 90 przedszkolaków. Koordynatorem akcji była Pani dyrektor Małgorzata Pyżyk.

Udostępnij