Wyprawa do krainy smoka Tabalugi

W pierwszym tygodniu ferii zimowych przedszkolaki z grupy VI i VII wybrały się  na wyprawę do Smokolandii. Aby podróż była możliwa trzeba było się do niej dobrze przygotować. Zabraliśmy więc ze sobą : umiejętność współpracy w zespole, uśmiech i poczucie humoru. A potem wystarczyło tylko właściwe magiczne zaklęcie…

„Kto chce smoczy kraj odwiedzić,
Musi wszystkie słowa śledzić I uwierzyć w dobre smoki,
Robiąc czarodziejskie kroki:
Prawą nogą zaczynamy i dwa kroki w przód stawiamy.
Jeden obrót wokół osi,
Każdy ręce w górę wznosi.
Gdy trzy razy przyklaśniecie, W smoczym świecie się znajdziecie”

…i  już znaleźliśmy się w Smoczej Krainie.  Na miejscu czekały na nas bardzo sympatyczne smoki od których dostaliśmy smocze zadania do wykonania:

– składanie i ozdabianie smoczych czapek,
– wymyślanie smoczych imion,
– ćwiczenia smoczych oddechów,
– budowania smoczych jaskiń,
– smocze puzzle,
– zabawa w smocze rodzinki,
– smocze zawody sportowe,
– rysowanie smoczych portretów.

Najwięcej radości sprawiło nam spotkanie z samym Tabalugą,  któremu mogliśmy opowiedzieć legendę o naszym krakowskim smoku, który żył za czasów króla Kraka w jaskini pod Wawelem. Życie w Smokolandii bardzo nam się podobało, ale trzeba wracać , bo przed nami drugi tydzień  ferii w Iskierce i oczywiście mnóstwo  atrakcji.

 

zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18 zdjecie19 zdjecie20 zdjecie21 zdjecie22 zdjecie23 zdjecie24 zdjecie25 zdjecie26 zdjecie27

 

Udostępnij