„Gruzińskie bajki” – warsztaty w Bibliotece UP

Gruzja – ta nazwa wielu z nas kojarzy się z egzotycznym lecz mało znanym miejscem. Czy to jeszcze Europa? Jakim językiem tam się mówi? Jakie dzieci tam mieszkają? Jak się bawią i jakie lubią bajki?
Na te i wiele innych pytań przedszkolaki z grupy VI i VII szukały  odpowiedzi podczas zajęć w ramach cyklu „Noc w bibliotece – Gruzińskie bajki”26 października 2016 r. w Bibliotece Uniwersytetu Pedagogicznego. Warsztaty prowadziła pani Ketevan Prangulaishvili Młoda Ambasador Gruzji – osoba niezwykle pogodna i otwarta, z którą dzieci od razu nawiązały fantastyczny kontakt.  Dzieci wysłuchały bajki „Krowa Lela” dzięki której dowiedziały się wiele o przyrodzie, kulturze i kuchni gruzińskiej. Miały też okazję poznać gruziński alfabet – zupełnie inny od polskiego, wykaligrafować gruzińskimi literami swoje imię i usłyszeć jak brzmi ono w języku gruzińskim. Dzieci poznały też symbole narodowe Gruzji – flagę i godło.
Ostatnim punktem warsztatów było oglądanie animowanej bajki o śniegowym duszku z gruzińskich gór. Wszystkim bardzo się ona podobała. Po zakończeniu filmu przedszkolaki wraz z panią Ambasador doszli do wspólnego wniosku, że przyjaźń i dobro to wartości tak samo ważne i cenione w każdym zakątku świata.

zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15