Warsztaty edukacyjne na Wawelu

W piękny październikowy dzień (19.10.2016) przedszkolaki z grup VI I VII odwiedziły Zamek Królewski na Wawelu. Spacerowały po dziedzińcu, podziwiały z murów obronnych piękną panoramę Krakowa. Wzięły też udział w warsztatach edukacyjnych pt: „Damy i rycerze”.

     Prowadząca opowiadała o roli rycerza i zwyczajach w okresie średniowiecza, ze szczególnym uwzględnieniem pasowania na rycerza. Na przykładach zabytków eksponowanych w Zbrojowni omawiała uzbrojenie (zbroje, różnorodna broń biała bojowa i turniejowa) oraz formy walki zarówno na polu bitwy, jak i w turniejowych szrankach. Uczestnicy poznali także postać damy, jej codzienne zajęcia, rozrywki i rolę w życiu rycerza. Lekcję zakończył pokaz miecza i przyłbicy oraz symboliczne pasowanie na rycerza.

zdjecie16 zdjecie17 zdjecie18

Udostępnij