Wyjście do Muzeum „Rydlówka”

Grupa trzecia odwiedziła Muzeum Historyczne „Rydlówka”. Najpierw była podróż tramwajem do Bronowic a potem spacer. Dzieci zobaczyły budynek dawnej szkoły i piękny plac zabaw który powstał w miejscu zasypanego dawno temu stawu. Wszystkich zainteresowała lodówka z czasów kiedy nie było prądu – wykopana przed domem ziemianka.

W muzeum przywitała nas Pani przewodnik – dzieciom udało się ją zaskoczyć. Na pytanie ,,gdzie jesteśmy?” grupa trzecia odpowiedziała: ,,w Muzeum, w domu pana Rydla”.  I zaczęliśmy  zwiedzanie: był obraz przedstawiający staw w Bronowicach, pomnik pana Rydla i portret jego żony. Dzieci świetnie się bawiły w poszukiwaniu na obrazach różnych postaci. Wielką radość sprawiło wszystkim oglądanie stroju krakowskiego. A co najlepsze- można było wszystkiego dotknąć- bo był on repliką stroju zabytkowego. Były przymiarki czepca panny młodej i czapki krakuski. I jeszcze zaglądaliśmy do kufra z dawnymi ubraniami! Pożegnaliśmy naszą panią przewodnik i powędrowaliśmy przez Bronowice jeszcze raz ciekawie się im przyglądając. To była świetna lekcja historii!