Bądź bezpieczny – wizyta policjantki w przedszkolu

27 kwietnia b.r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Policjantkę, która odwiedziła wszystkie grupy wiekowe. Funkcjonariuszka przeprowadziła z nami rozmowę na temat bezpieczeństwa dzieci na drogach. Przypomniała nam między innymi o tym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas osoba obca. Najbardziej zainteresowały nas opowiadania o codziennej pracy Policjantów. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że ten zawód niesie za sobą wiele zagrożeń. Pani Policjantka pochwaliła nas, za posiadanie dużej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Udowodniliśmy, że potrafimy być odpowiedzialni oraz wiemy jak unikać zagrożeń. Po tym spotkaniu wiemy również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na naszej odzieży. Policjantka wzbudziła w nas takie zaufanie, że już nie będziemy mieli wątpliwości do kogo zgłosić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa. Na koniec spotkania każdy z nas mógł przymierzyć strój policjanta, dzięki czemu przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwy Funkcjonariusz.

Bardzo dziękujemy Pani Policjantce, za przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta oraz za przypomnienie nam tych bardzo ważnych informacji, na temat naszego bezpieczeństwa.

 

zdj1 zdj2 zdj3 zdj4 zdj5 zdj6 zdj7 zdj8 zdj9 zdj10 zdj11 zdj12

Udostępnij