Dogoterapia

17 kwietnia 2015 r. grupę I i II odwiedził niespodziewany gość, a raczej goście – pani Agata – trenerka i jej piesek – Asti. Dzieci od razu zachwyciły się słodkim pudelkiem. Pani Agata zapoznała przedszkolaki z zasadami postępowania z psami zarówno własnymi jak i tymi, które możemy spotkać w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowała rzeczy, które są niezbędne do właściwej opieki nad psem – smycze, obroże, miski i różnego rodzaju zabawki. Przypomniała o konieczności pojenia i karmienia małych podopiecznych oraz wychodzenia z nimi na spacer. Przedszkolaki dowiedziały się że posiadanie psa to nie tylko przyjemność ale także obowiązki. Pani trener wraz z pieskiem zaprezentowały efekty szkolenia dla psów czyli kilka podstawowych komend i sztuczek. Dzieciom najbardziej spodobało się gdy słodki pudelek spacerował na tylnych łapach. Przedszkolaki bez obaw głaskały pieska, wiedząc jednak że mogą to robić dopiero po wyrażeniu zgody przez właściciela. Pod koniec spotkania Asti pobawiła się wspólnie z dziećmi ucząc ich zachowania wobec agresywnych a także wspólnej zabawy w tunelu .
Mamy nadzieje na częstsze spotkania z tak miłymi gośćmi.

dog1 dog2 dog3 dog4 dog5