Dzieciom w Kenii

Akcja „Dla przedszkolaków w Kenii” jest kontynuacją spotkania z o. Maciejem Zielińskim, które miało miejsce w czerwcu ubiegłego roku w naszym przedszkolu. Dzieci z wypiekami na twarzy słuchały opowieści o. Macieja o tym jak żyją, uczą się i bawią ich rówieśnicy w dalekiej Kenii. Z  niedowierzaniem oglądały slajdy, które pokazywały przedszkolne „sale”, zabawki kenijskich dzieci czy „boisko piłkarskie” na którym chłopcy rozgrywali mecz a kibicami były ……… antylopy. Opowieści o. Macieja, a szczególnie obrazy na slajdach zrobiły na nas wszystkich ogromne wrażenie i bardzo nas poruszyły. Nie mogliśmy pozostać obojętni  wobec tego co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy.

W porozumieniu z Radą Rodziców podjęliśmy wspólną inicjatywę pomocy i wsparcia dla naszych małych afrykańskich przyjaciół.  Decyzją Rady Rodziców zebrane podczas  kiermaszu bożonarodzeniowego pieniądze w kwocie 1000 zł  przekazaliśmy na ten cel. Już wiemy, że  dzięki naszemu wsparciu przedszkolaki w Kenii dostały tablice do „sal”, których nie było wcale a dzieci pisały na piasku lub korze oraz artykuły piśmiennicze (kredki, zeszyty, bloki itp.).

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przekazali choćby złotówkę na ten cel. Musimy pamiętać, że wychodząc naprzeciw człowiekowi, szczególnie temu najmniejszemu, potrzebującemu wsparcia i pomocy , uczymy nasze dzieci dostrzegać problemy innych, uczymy zrozumienia, życzliwości, współczucia, wrażliwości i empatii. Te wszystkie cechy oraz rozumienie znaczenia dobra są bardzo ważnym  elementem budowania u naszych dzieci systemu pozytywnych wartości. Jestem także przekonana, że DOBRO,  które tak hojnie rozdajecie, będzie do Was wszystkich podwójnie wracało, czego wszystkim gorąco życzę.

W  tym  miejscu chciałabym złożyć serdeczne podziękowania  wszystkim Rodzicom zaangażowanym  w  nasze codzienne ważne i mniej ważne sprawy. Dziękuję, że w tym zabieganym świecie znajdujecie  dla nas czas. Dziękuję za Wasze wsparcie, cenne uwagi, inicjatywę i zainteresowanie.   Pewność, że zawsze możemy na Państwa liczyć daje nam poczucie  bezpieczeństwa,  spokoju  i  powoduje,  że  nasza  praca  sprawia  nam dużo radości i satysfakcji. Wasza postawa mobilizuje nas do ciągłych poszukiwań.   DZIĘKUJEMY !!!

Szczególne podziękowania składam naszej niezastąpionej
Radzie Rodziców

Dyrektor Przedszkola „Iskierka”

Udostępnij