Dzień czekolady

8 kwietnia br. w  Iskierce był najsłodszy dzień w roku. Już od samego rana świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Czekolady. Na dobry początek dnia przedszkolaki częstowały rodziców kostką słodkości, a dorośli podziwiali wystawę opakować z czekolady pani Asi i czytali pouczające sentencje.
Po śniadaniu każda grupa degustowała różne rodzaje czekolad oglądała film o powstaniu tabliczki czekolady, robiła słodki smakołyk. W menu przedszkolaka nie zabrakło w tym dniu pyszności – była gorąca czekolada, wafelek, nutella – mniam, mniam – głaskaliśmy się po brzuszku.
Na koniec słuchaliśmy opowiadania „O czekoladowej złości Krzysia” – by uświadomić, iż spożywanie czekolady w dużych ilościach może szkodzić zdrowiu.
Czekolada królowała od rana do wieczora, w końcu to były jej imieniny, a my jako goście świętowaliśmy razem z nią!
Było czekoladowo, kakaowo, słodko, przepysznie, wafelkowo, cukierkowo… i bardzo radośnie.

 

 

 

zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie 2 zdjecie1 zdjecie13 zdjecie1zdjecie2zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16 zdjecie17

Udostępnij