Kształty i figury w sztuce

 

13.04.2016 przedszkolaki z grupy V wybrały się do Muzeum Narodowego na warsztaty „O kształtach i figurach geometrycznych w sztuce.”

Podczas naszego spotkania w Muzeum, przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady zachowania się w instytucjach kultury. W skupieniu przyglądaliśmy się obrazom, rzeźbom, instalacjom i każdy z nas mógł wyrazić własne zdanie na ich temat, podzielić się swoimi spostrzeżeniami z kolegami. Figury geometryczne każdy z nas zna doskonale, nie było więc trudne wypatrzeć je w dziełach Marii Jaremy, Jonasza Sterna, Tomasza Makowskiego czy Marii Stangret.
Oglądając dzieła sztuki, pani przewodnik wytłumaczyła nam, że każde z nich jest swojego rodzaju kompozycją – układem elementów,  światła.
Najbardziej podobały nam się abstrakcyjne eksponaty, w kompozycji których każdy z nas dostrzegał zupełnie coś innego.
Nasza lekcja muzealna pomogła nam zrozumieć jak artyści zmieniają rzeczywistość używając różnych kształtów , materiałów i technik plastycznych. Na koniec naszego spotkania mając do dyspozycji kolorowe figury wyczarowaliśmy bardzo ciekawe kompozycje, które zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

 

zdjecie19 zdjecie20 zdjecie21 zdjecie22 zdjecie23 zdjecie24 zdjecie25 zdjecie26 zdjecie27 zdjecie28 zdjecie29 zdjecie30 zdjecie31 zdjecie32 zdjecie33

Udostępnij