Dzień Książki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

W ramach obchodów w naszym przedszkolu Dnia Książki dzieci z zerówki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez panie pracujące w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego. Przedszkolaki zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię. Dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki i jaki prawa i obowiązki ma każdy czytelnik. Zajrzały do miejsca, gdzie nowo zakupione książki są opisywane specjalnymi metryczkami dzięki którym pracownicy biblioteki bez trudu mogą je znaleźć. Każdy uczestnik warsztatów mógł też zeskanować kolorowe ilustracje na dużym bibliotecznym skanerze. Miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków było znalezienie wśród poważnych, uniwersyteckich tomów także bajek i książek dla dzieci.
Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy Przyjaciela Biblioteki UP. Może za kilka lat ktoś z nas wróci tu już jako student – korzystanie z uniwersyteckiej biblioteki nie sprawi mu z pewnością żadnych problemów.

zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11