Dzień Ziemi

 „Każdy dzień niech będzie dniem dla Ziemi…” W poniedziałek, 22 kwietnia, dzieci z naszego przedszkola świętowały Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę .W tym dniu odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy dydaktyczne i ruchowe. Dzieci miały także okazję porozmawiać o tym, co szkodzi naszej planecie Ziemi, wspólnie podczas burzy mózgów podawały również przykłady na działania dobre dla niej. Poznały znaczenie słowa „recykling”; przypomniały sobie  zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały piękne prace plastyczne. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było wręczenie przedszkolakom odznak „Przyjaciela Ziemi”. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety.

Udostępnij