Przedszkolaki – Uważniaki

W okresie od 13.03 – 10.04.2024 r. w grupie II przeprowadzany był projekt pt. „Uważniaki”. Przez pięć tygodni przedszkolaki miały okazję ćwiczyć uważność oraz zyskiwać wiedzę na temat radzenia sobie z emocjami. Dzięki poznaniu Pandy Klementyki i Fenka Maurycego, w których role wcieliły się Pani Agnieszka (logopeda) oraz Pani Weronika (psycholog) każde ze spotkań było wielką przygodą i wiązało się z przyswajaniem nowym wiadomości w bezpiecznej i empatycznej atmosferze. Przedszkolaki – Uważniaki dowiedziały się na zajęciach:

• Czym jest uważność i życzliwość i dlaczego warto się ich uczyć,
  • Jak radzić sobie z pobudzeniem, dzięki poznaniu szczeniaczka Lucka,
  • Jak zmierzyć się ze wstydem i nie chować głowy w piasek przy pomocy Strusia Benia,
  • Co zrobić gdy odwiedza nas złość i jak konstruktywnie sobie z nią poradzić za radami Kotki Florka,
  • Oraz jak można pomóc sobie w przeżywaniu smutku, dzięki współtowarzyszeniu Misiowi Poldkowi w jego doświadczeniach.

Dodatkowo, po każdych zajęciach, rodzice także otrzymywali wskazówki i relaksacje, które można wykorzystać do ćwiczeń w domu. Na ostatnim spotkaniu przedszkolaki z gr. II stworzyły plakat podsumowujący projekt oraz otrzymały pamiątkowe naklejki i zakładki do książek. Chociaż w tym roku szkolnym w „Iskierce” przygoda z Uważniakami już się zakończyła to przypominamy, że nadal mogą Państwo zaangażować się w projekt we własnych domach – wszelkie informacje dostępne są na stronie w zakładce „dla rodziców”. Kto wie, może w przyszłym roku Panda Klementyna, Fenek Maurycy i ich przyjaciele znów nas odwiedzą?

Weronika Popielarz – Mróz – przedszkolny psycholog
Agnieszka Maj – przedszkolny logopeda