Gaz pewnie i bezpiecznie

„GAZ ZIEMNY – PEWNIE I BEZPIECZNIE”

 

Starszaki miały okazję uczestniczyć w kampanii organizowanej przez Polską Spółkę Gazownictwa oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza  informującą o korzyściach i potencjalnych zagrożeniach związanych z użyciem gazu ziemnego.

Bohaterem akcji pod hasłem „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie” jest Pies Rurek…i to właśnie on wraz ze swoją asystentką – Płomyczkiem odwiedzili naszą „Iskierkę”, by rozpowszechnić wiedzę na temat gazu ziemnego oraz uświadomić dzieciom, jak odpowiedzialnie korzystać z urządzeń domowych   zasilanych  tym paliwem, a także jakie są zagrożenia spowodowane niewłaściwym użyciem urządzeń domowych, czy nielegalnym poborem gazu.

Gazorek-nr-3-Czolowka-Final-315x209    Dzieci z uwagą słuchały Pieska Rurka… i dziś już perfekcyjnie potrafią odpowiedzieć na pytanie

CO ROBIĆ, GDY ULATNIA SIĘ GAZ ?

 

 

 

Gdy woń gazu poczujecie, najważniejszą rzeczą w świecie,

zasad kilku przestrzeganie, sprawi, że się nic nie stanie!

Pierwsze, co pamięci warte – okna muszą być otwarte!

Trzeba działać też od razu i zakręcić zawór gazu!

Sprawdzić kurki przy kuchence i gazowy piec w łazience.

Nie dotykać elektryki, bo wiadome jest z fizyki,

Że, gdy gaz się skumuluje, iskra wybuch spowoduje.

No i wszyscy razem w nogi, opuszczamy domu progi.

Gdzie dzwonimy? Kto odpowie?

Po GAZOWE POGOTOWIE.

Pogotowie numer ma – prosty…992!

 

Udostępnij