Przedszkolaki dla Niepodległej – Ogłoszenie

Odzyskanie-niepodległości-logo

W naszym Przedszkolu kontynuujemy działania w ramach obchodów

100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Celem ich jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie polskich symboli narodowych.

Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, konkursach oraz zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

To będą wyjątkowe dni, które na pewno zapamiętamy! Będziemy świętować WIELKĄ ROCZNICĘ – jesteśmy przecież Polakami!

• Już w środę 31 października porozmawiamy o Odzyskaniu Niepodległości przez Kraków. Wykonamy prace plastyczne o Krakowie.
  • Będziemy poznawać „LEGENDY POLSKIE”, które będą nam czytać Rodzice.
  • Wzbogacimy mapę Polski o widokówki z pięknych zakątków naszego kraju, które do naszej „Iskierki” przyślą dziadkowie, wujkowie, znajomi…- rozszerzymy akcję zapoczątkowaną przez grupę V.
  • Wspólnie z Rodzicami i naszymi Paniami stworzymy wielką flagę Polski.
  • Urządzimy kącik regionalny „Pamiątki z Polski”.
  • Obejrzymy film „Polak Mały”.
  • Przyniesiemy magnesy z różnych stron Polski  – rozszerzymy akcję zapoczątkowaną przez grupę IV.
  • Będziemy uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych poświęconych historii naszego kraju.
  •  Dnia 9 listopada 2018 r. wspólnie odśpiewamy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Tego dnia zatańczymy także na „Festiwalu Tańca Polskiego” organizowanym w naszym Przedszkolu.

– Przejdziemy także ulicami naszego miasta – Krakowa
z biało – czerwonymi chorągiewkami.

– Zasiądziemy do uroczystego obiadu…i zdmuchniemy świeczki z torta „Dla Niepodległej”.

• Wykonamy prace plastyczne o tematyce patriotycznej.
  • Starszaki zapalą znicze na grobach polskich bohaterów.
  • Nauczymy się pieśni o Polsce i Polakach.
  • Dzieci z grupy V wraz z Paniami zaproszą swoich Rodziców na spotkanie pt. „Śpiewem i tańcem kocham Cię Polsko!” (6.11.2018 r.)
  • Grupa VI i VII zorganizuje „Wieczór patriotyczny” dla swoich Rodziców.
  • W Filharmonii krakowskiej wysłuchamy koncertu pt. „Biało – czerwone nutki” (dzieci z gr.V).
  • Dzieci z grupy V i VII wezmą udział w krakowskim konkursie Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, przy ulicy Lotniczej w Krakowie.
  • Weźmiemy udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych m.in. „100 flag na 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”; „Kotylion narodowy”.