Szlakiem Polskich legend

Legendy nawiązują do historii Ojczyzny, są częścią narodowej tradycji.  Jest w nich nie tylko ziarno prawdy, ale również moralne przesłanie,  a jednocześnie sporo fikcji, która czyni je atrakcyjnymi, budzącymi ciekawość. W legendach zło jest piętnowane a dobro nagradzane. Polska ma setki wspaniałych legend, które warto znać i przekazywać najmłodszym.

Kierując się tym właśnie przesłaniem przedszkolaki poznawały polskie legendy, zarówno na zajęciach jak i  w czasie wolnym słuchając tekstów czytanych i opowiadanych przez nauczycieli.  W dniach 22 – 26 października odbył się też w naszym  przedszkolu konkurs plastyczno-techniczny pt.: „Szlakiem polskich legend”. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wykonali z darów jesieni legendarne postacie.  Wśród prac nie zabrakło Smoka Wawelskiego, Syrenki Warszawskiej, Złotej Kaczki, Króla Kraka i  Pana Twardowskiego . Piękne prace wyeksponowane przed przedszkolem, wzbudzały zachwyt i podziw oglądających i  każdy mógł oddać swój głos na wybraną przez siebie postać i jej wykonawcę.

Już wkrótce rozstrzygnięcie naszego konkursu!

 

DSC_3072 DSC_3075 DSC_3077 DSC_3079 DSC_3080 DSC_3084 DSC_3085 DSC_3091

 

Znalezione obrazy dla zapytania janosik dzieci

Udostępnij