Gotowy do jazdy? Znamy różne pojazdy.

Nam- przedszkolakom  z  grupy VI , środki transportu  lądowe, wodne i powietrzne są już dobrze znane.  Wiemy jakimi pojazdami  możemy wybrać się w podróż na inny kontynent, do lasu – gdy jesteśmy na wsi, a jakimi możemy poruszać się najszybciej po dużym  mieście gdy są korki samochodowe.

Tak więc na pytanie naszej Pani , czy chcemy rozwiązać zagadki motoryzacyjne, zgodnym chórem zawołaliśmy : „Oczywiście tak!” Okazało się , że zagadki dla sześciolatków  wymagają większego skupienia i koncentracji. Nie wierzycie? Oto zagadka od nas dla wszystkich:

 Gdy mknie poprzez świat,
to zostawia jeden ślad.
A gdy kosz przy boku ma,
to zostawia ślady dwa.

  Temat o pojazdach stał się okazją do przypomnienia elementarnych przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania i zachowania na drodze  w mieście i poza nim, utrwalenia wiadomości o znakach drogowych oraz przybliżenia roli ratowników pojazdów specjalnych. Każdy z nas mógł sprawdzić dlaczego na karetce pogotowia  widnieje napis AMBULANS pisany wspak a także wykonać swój ulubiony pojazd ratunkowy z użyciem  filcowych kółeczek.  Teraz już świetnie rozpoznajemy znaki nakazu, zakazu, informacyjne i ostrzegawcze.

Wiemy jaką treść przekazują kierowcom i pieszym. Coraz lepiej potrafimy przewidywać skutki nieprawidłowego zachowania na drodze. Na pewno będziemy pamiętać o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności o przechodzeniu przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach. Na koniec tygodnia poświęconego pojazdom  i  naszemu bezpieczeństwu na drodze, czekała na nas miła niespodzianka książkowa od Generalnej  Dyrekcji  Dróg  Krajowych i Autostrad w Szczucinie.

 

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9

Udostępnij