,,Przedszkolak czysty, zdrowy i bezpieczny”

Od 20 do 24 lutego realizowany był w naszym przedszkolu projekt edukacyjny ,,Przedszkolak czysty, zdrowy i bezpieczny”.  Dzieci dowiedziały się dzięki niemu jak dbać o zdrowie swoje jak i innych. W środę w ramach projektu odwiedził nas ratownik medyczny wraz z Misiem Ratownisiem. Wspólnie nauczyli starsze przedszkolaki jak dbać o swoje bezpieczeństwo, oraz pomagać kiedy zdarzy się wypadek. Pan Jarek przekonał nas, że nawet małe dzieci mogą komuś uratować życie. Mogą to zrobić nie tylko poprawnie wykonując masaż serca ale dzwoniąc na odpowiednie telefony alarmowe.
Na zakończenie projektu odwiedził nas kolejny gość – lekarz stomatolog. Pan Janek nauczył iskierkowe przedszkolaki nie tylko właściwego sposobu mycia zębów, ale także tego że wizyta u dentysty wcale nie musi być straszna. Dzieci bardzo chętnie uczyły się myć ząbki szczoteczką manualną i elektryczną. Wiele radości wywołały tez małe prezenty, którymi obdarował je pan doktor 🙂

 

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15

Udostępnij