Kasztanobranie

Wszystkim dzieciom oraz Rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w jesiennej akcji  „Kasztanobranie”.  Wiemy, że w zbieraniu kasztanów pomagali dzieciom również dziadkowie i inni członkowie rodziny, a to kolejny powód do radości, bo nic  tak nie cieszy jak integracja całej  naszej „Iskierkowej ” społeczności.  I tak wspólnymi siłami zebraliśmy 950 kg kasztanów i żołędzi.

Dużym wyzwaniem było dla nas również magazynowanie i segregowanie kasztanów tak aby były suche  i wolne od pleśni. Zapakowane  w specjalne worki kasztany zostały przewiezione do Nadleśnictwa w Krzeszowicach. W przekazaniu zbiorów uczestniczyły dzieci z grupy II i III, które uczestniczyły również w warsztatach na ścieżce edukacyjnej panem Pawłem, leśnikiem i wielkim pasjonatem przyrody, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o lesie i jego mieszkańcach.

Po  raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie serca i wrażliwość na potrzeby zwierząt, szacunek do przyrody oraz  świadomość  jej ochrony.