Kasztanobranie

Jak co roku również tej jesieni cała społeczność Iskierki uczestniczyła w akcji Kasztanobranie podczas, której zbieraliśmy kasztany i żołędzie. 19 października z zebranymi kasztanami dzieci wyruszyły do Nadleśnictwa  Krzeszowice w Zabierzowie gdzie  uczestniczyły w warsztatach na ścieżce edukacyjnej  z panem  Pawłem, leśnikiem i  wielkim pasjonatem przyrody, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o lesie i jego mieszkańcach.   Na koniec dzieci  powędrowały w głąb lasu, aby  w zacisznym miejscu wysypać i rozłożyć kasztany  z przeznaczeniem na pokarm dla zwierząt, który pomoże im w  przetrwaniu trudnych zimowych warunków. Po  raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie serca i wrażliwość na potrzeby zwierząt, szacunek do przyrody oraz  świadomość  jej ochrony.