KASZTANOBRANIE

Ch

Jesienią z drzew lecą kasztany i żołędzie,

każdy przedszkolak zbierać je będzie.

Zbierają więc starszaki , zbierają maluszki

By zwierzęta w zimie  miały pełne brzuszki.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy  do udziału

w zbiórce kasztanów i żołędzi

z przeznaczeniem na pokarm dla zwierząt leśnych w okresie zimowym.

Celem akcji jest również promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody.  Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są przede wszystkim dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących.  Zebrane kasztany i żołędzie zostaną przekazane pracownikom Nadleśnictwa Krzeszowice. Umieszczone w odpowiednich miejscach, będą  w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków.

wiewiórKasztany i żołędzie należy przekazywać do pań na grupach umieszczać w koszach oznaczonych numerem grupy. Dzieci z grupy, która zbierze największą ilość kasztanów pojadą w nagrodę na wycieczkę do Nadleśnictwa w Krzeszowicach  i wezmą udział w przyrodniczych warsztatach edukacyjnych.

Prosimy aby kasztany i żołędzie były pozbawione jakichkolwiek nieczystości: nieuszkodzone, suche, wolne od pleśni oraz pozbawione łupiny.

sarna