„Kawa i herbata” – warsztaty podróżnicze

28 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty podróżnicze pt. „Kawa i herbata – zanim znajdą się w kubeczku”. Podczas spotkania mieliśmy możliwość przeniesienia się w wyobraźni na pola herbaty i plantacje kawy, aby dowiedzieć się jak wygląda i w jaki sposób rośnie kawa i herbata. Pan podróżnik przedstawił nam stroje jakich używa się do zbierania nasion kawy, a każde dziecko mogło przez chwilę wczuć się w rolę plantatora przymierzając taki strój.

Podczas warsztatów mogliśmy powąchać różne rodzaje kawy i herbaty oraz porównać, czym różnią się od siebie naczynia na te napoje z różnych zakątków świata. Dostrzegaliśmy walory zapachowe ziaren kawy przed wypaleniem i po wypaleniu, a także mieliśmy możliwość oddzielenia ziaren dojrzałych od niedojrzałych.

Kawa i herbata, to napoje, które dobrze znamy, po tych warsztatach już na pewno będziemy wiedzieć jakie etapy produkcji przechodzą zanim trafią do sklepów, a następnie do  kubków naszych  i naszych rodziców  🙂

 

zdjecie1 zdjecie2 zdjecie3 zdjecie4 zdjecie5 zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9

 

Udostępnij