Kolorowe zwiastuny wiosny

Wiosenne kwiaty – każdy z nas je lubi. Po szarej zimie ich piękno i kolory poprawiają nasze samopoczucie i zachęcają do wiosennej aktywności. Przedszkolaki z grupy VI nie tylko poznały nazwy tych kolorowych zwiastunów wiosny ale też dowiedziały się które z nich są chronione w naszym kraju. Wykorzystując motywy kwiatowe zaprojektowały tkaniny na szal Pani Wiosny.
Z figur geometrycznych układały kwiatowe rytmy i wzory. Nie mogąc się doczekać kiedy na zewnątrz zrobi się zielono, w kąciku przyrody założyły hodowle kwiatów i warzyw, by móc obserwować kolejne etapy rozwoju roślin. W naszej sali już mamy wiosnę, teraz czekamy, by móc wreszcie pobiegać w przedszkolnym ogrodzie.

 

zdjecie6 zdjecie7 zdjecie8 zdjecie9 zdjecie10 zdjecie11 zdjecie12 zdjecie13 zdjecie14 zdjecie15 zdjecie16

Udostępnij